hän ryvettyi niin sanotussa al-Hol-sotkussa viime vuosikymmenen taitteessa.

Anonyymi-ap

Ministerinä toimiessaan Haavisto ei pysytellyt lain rajoissa-vihreä liitto?
Anonyymi-ap
2025-10-09 13:24:59

Haavisto rikkoi lakia aiemmin ministerinä toimiessaan
Anonyymi-ap
2025-10-09 13:24:19

Perussuomalaiset ei kannata Pekka Haaviston nimittämistä YK-virkaan – Haavisto rikkoi lakia aiemmin ministerinä toimiessaan
Politiikka
09.10.2025 |13:19

Kansanedustaja Pekka. Haavisto toimi edellisessä hallituksessa ulkoministerinä, ja hän ryvettyi niin sanotussa al-Hol-sotkussa viime vuosikymmenen taitteessa. Ministerinä toimiessaan Haavisto ei pysytellyt lain rajoissa.

suomen uutiset kertoo tänään

13

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äsken tulin ajatelleeksi, että voi jessus miten lähellä oli ettei Haavistoa valittu pressaksi! Huh, ihan kylmät väreet käy läpi kehon kun ajatteleekin, että se vaihtoehto olisi toteutunut.

      • Anonyymi

        Suomen vaarallisin mies. Epäisänmaallinen!


    • Anonyymi

      Täällä ei taida olla luottoa siihen että edes omat seurailisi Suomen Uutisia kun joka jeesuksen otsikko kyseisestä touhutehtaasta pitää tänne linkittää...

      • Anonyymi

        Vihreistä asiaa
        Ottaako päähän


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreistä asiaa
        Ottaako päähän

        Ottaa, siis se että Turku-osiosta on tullut Persujen pelikenttä. Kirjoittaisitte edes omia näkemyksiänne mutta ei, kopioitte valtakunnan kanslereittenne kirjoituksia, liitätte tänne ja kysytte jotain oivallista kuten "mitä turussa tuumitaan".

        Persuja äänestysikäisistä on vain hieman reilu 10%, silti täällä 90% kirjoituksista (eli lainauksista) on heidän sylttytehtaaltaan. Kui täs on näin päässy käymään, mää vaa kysy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ottaa, siis se että Turku-osiosta on tullut Persujen pelikenttä. Kirjoittaisitte edes omia näkemyksiänne mutta ei, kopioitte valtakunnan kanslereittenne kirjoituksia, liitätte tänne ja kysytte jotain oivallista kuten "mitä turussa tuumitaan".

        Persuja äänestysikäisistä on vain hieman reilu 10%, silti täällä 90% kirjoituksista (eli lainauksista) on heidän sylttytehtaaltaan. Kui täs on näin päässy käymään, mää vaa kysy.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/19119289/vaikka-villen-perheen-tilanne-ei-ole-pahimmasta-paasta-han-on-silti-huolissaan-

        sylttytehdas Iltalehdet?


    • Anonyymi

      Napauta leikettä liittääksesi sen tekstikenttään.

    • Anonyymi

      Onneksi alla laho ei tule koskaan olemaan presidentti

      • Anonyymi

        Halla-aho ja Kulmuni olivat presidentin tekijöitä. Molemmat testamenttasivat äänensä Stubbille


    • Anonyymi

      Suomi on niin pieni maa, että täällä riittää kun kerran kunnolla töpeksii. Pekka töpeksi isis-naisten tapauksessa.

      • Anonyymi

        palestiina ja lestaadiokepu-sama tunnusväri....Tere Sammallahti sen sanoi kokoomus

        nyt kepulaiset uhkaa PS poliitikkoja kuolemalla sanoo Riikka Purra! sairaalakiista oulaskangas


    • Anonyymi

      Siksi Sdp.

    • Anonyymi00017

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10996
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10462
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      5900
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4714
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3206
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3195
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      2003
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1578
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1420
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1354
    Aihe