hän ryvettyi niin sanotussa al-Hol-sotkussa viime vuosikymmenen taitteessa.

Anonyymi-ap

Ministerinä toimiessaan Haavisto ei pysytellyt lain rajoissa-vihreä liitto?
Anonyymi-ap
2025-10-09 13:24:59

Haavisto rikkoi lakia aiemmin ministerinä toimiessaan
Anonyymi-ap
2025-10-09 13:24:19

Perussuomalaiset ei kannata Pekka Haaviston nimittämistä YK-virkaan – Haavisto rikkoi lakia aiemmin ministerinä toimiessaan
Politiikka
09.10.2025 |13:19

Kansanedustaja Pekka. Haavisto toimi edellisessä hallituksessa ulkoministerinä, ja hän ryvettyi niin sanotussa al-Hol-sotkussa viime vuosikymmenen taitteessa. Ministerinä toimiessaan Haavisto ei pysytellyt lain rajoissa.

suomen uutiset kertoo tänään

12

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äsken tulin ajatelleeksi, että voi jessus miten lähellä oli ettei Haavistoa valittu pressaksi! Huh, ihan kylmät väreet käy läpi kehon kun ajatteleekin, että se vaihtoehto olisi toteutunut.

      • Anonyymi

        Suomen vaarallisin mies. Epäisänmaallinen!


    • Anonyymi

      Täällä ei taida olla luottoa siihen että edes omat seurailisi Suomen Uutisia kun joka jeesuksen otsikko kyseisestä touhutehtaasta pitää tänne linkittää...

      • Anonyymi

        Vihreistä asiaa
        Ottaako päähän


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihreistä asiaa
        Ottaako päähän

        Ottaa, siis se että Turku-osiosta on tullut Persujen pelikenttä. Kirjoittaisitte edes omia näkemyksiänne mutta ei, kopioitte valtakunnan kanslereittenne kirjoituksia, liitätte tänne ja kysytte jotain oivallista kuten "mitä turussa tuumitaan".

        Persuja äänestysikäisistä on vain hieman reilu 10%, silti täällä 90% kirjoituksista (eli lainauksista) on heidän sylttytehtaaltaan. Kui täs on näin päässy käymään, mää vaa kysy.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ottaa, siis se että Turku-osiosta on tullut Persujen pelikenttä. Kirjoittaisitte edes omia näkemyksiänne mutta ei, kopioitte valtakunnan kanslereittenne kirjoituksia, liitätte tänne ja kysytte jotain oivallista kuten "mitä turussa tuumitaan".

        Persuja äänestysikäisistä on vain hieman reilu 10%, silti täällä 90% kirjoituksista (eli lainauksista) on heidän sylttytehtaaltaan. Kui täs on näin päässy käymään, mää vaa kysy.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/19119289/vaikka-villen-perheen-tilanne-ei-ole-pahimmasta-paasta-han-on-silti-huolissaan-

        sylttytehdas Iltalehdet?


    • Anonyymi

      Napauta leikettä liittääksesi sen tekstikenttään.

    • Anonyymi

      Onneksi alla laho ei tule koskaan olemaan presidentti

      • Anonyymi

        Halla-aho ja Kulmuni olivat presidentin tekijöitä. Molemmat testamenttasivat äänensä Stubbille


    • Anonyymi

      Suomi on niin pieni maa, että täällä riittää kun kerran kunnolla töpeksii. Pekka töpeksi isis-naisten tapauksessa.

      • Anonyymi

        palestiina ja lestaadiokepu-sama tunnusväri....Tere Sammallahti sen sanoi kokoomus

        nyt kepulaiset uhkaa PS poliitikkoja kuolemalla sanoo Riikka Purra! sairaalakiista oulaskangas


    • Anonyymi

      Siksi Sdp.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      112
      3687
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      310
      2590
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2160
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      43
      1951
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1709
    6. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      117
      1188
    7. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      100
      1182
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      1000
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      79
      946
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      52
      932
    Aihe