katto ja lattia ym puunväristä, just toisinpäin pitäs olla aina hirret paljaaksi,saahan noita yrittää myydä
kukaan ei osta mökkiä jonka hirret maalattu sisältä
6
264
Vastaukset
- Anonyymi
Höpsistä pussiin, ei nykyään enää haluta tunkkaisia kusen kellastamilta näyttäviä mäntypuupintoja vaan skandinaavisen raikkaita vaaleaksi käsiteltyjä pintoja.
- Anonyymi
Juu, Lundiahyllyköt, mäntypaneelikatot yms. oli kova juttu 40-50 vuotta sitten, mutta nykyään ongelmajätettä. Ihan syystäkin. Etenkin lakattu mänty muuttuu ikääntyessään likaisen oranssiksi. YÖKS!
Kyllähän näitä mäntypaneelipintoja yhä näkee vaikka vanhojen toimistorakennusten kokous- ja saunatiloissa, joissa kello on pysähtynyt 70/80-lukujen vaihteeseen. Eli ao tilat olleet aikalailla käyttämättä viimeiset 30 vuotta. Jos käyttötarvetta on, niin tunkkainen 70-luku on saanut kyytiä.
Ei myöskään aiheuta ostohaluja myyntikuvat mökeistä/asunnoista, missä kaikki pinnat oranssia mäntyä ja kaupan päälle vielä pirttikalusto yms. hirvityksiä. Siinä kanssa yksi kötöstys, jota epämukavampaa ja epäkäytännöllisempää saa hakea. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, Lundiahyllyköt, mäntypaneelikatot yms. oli kova juttu 40-50 vuotta sitten, mutta nykyään ongelmajätettä. Ihan syystäkin. Etenkin lakattu mänty muuttuu ikääntyessään likaisen oranssiksi. YÖKS!
Kyllähän näitä mäntypaneelipintoja yhä näkee vaikka vanhojen toimistorakennusten kokous- ja saunatiloissa, joissa kello on pysähtynyt 70/80-lukujen vaihteeseen. Eli ao tilat olleet aikalailla käyttämättä viimeiset 30 vuotta. Jos käyttötarvetta on, niin tunkkainen 70-luku on saanut kyytiä.
Ei myöskään aiheuta ostohaluja myyntikuvat mökeistä/asunnoista, missä kaikki pinnat oranssia mäntyä ja kaupan päälle vielä pirttikalusto yms. hirvityksiä. Siinä kanssa yksi kötöstys, jota epämukavampaa ja epäkäytännöllisempää saa hakea.aito hirsimökki puupinnalla on eri asia kuin kakkosasunto mukavuuksilla ja käsitellyillä kevythirsillä
- Anonyymi
Kukaan ei osta mökkiä pylly paljaana.
- Anonyymi
Höh, tojopapat ostaa autonkin pylly paljaana. Pitävät peräluukun tuuletusta arvossaan. Estää kuulemma ruostejäljet.
https://www.is.fi/autot/art-2000005913846.html
- Anonyymi
Vain lateksimaalipinta on yleensä liian tiivis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073566Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133296Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632509Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92155Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411980Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61878Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721143
- 741130