Hyvinvointialue ja pahoinvointi

Anonyymi-ap

Viimeistään nyt tulisi seurata, miten kansanedustajat käyttäytyvät äänestyksissä, kun lääkäripäivystyksiä käsitellään. Katsotaan Löytyykö alueiden persujen ja kokoomuksen edustajilla selkärankaa tai munaa. Tilanne näyttää vahvasti, että persut hakkaa urakalla nauloja arkkuunsa. Näin joskus persuja äänestäneenä täytyy todeta, että hävettää ja hitosti. Ennen äänestän vaikka SKP:tä, jos valittavana persu ja skp. RKP hoiti omiensa hommansa ns kielilailla.
Kun päivystykset lakkautetaan, niin ambulanssit ja taksit ajaa kilpaa, tämähän ei maksa mitään. Sitten sanotaan, että ei tarvetta ja ambulansseja riittää. No jos kriteeri on, että selvishän tuo hengissä, vaikka pakun lavalla. Lieneekö myös, että jokainen kuollut on säästöä.

2

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan persiilleen meni koko pahoinvointialue uudistus. Käsikirjoitushan oli Sipilän hallituksen maakuntamalli myös kepun tekemisiä kanttaa katsoa suurennuslasin kanssa. Taitaa olla puheet ja teot aika suuressa ristiriidassa.

      • Anonyymi

        Persut vie kaiken minkä irti saa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      172
      3020
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1219
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      380
      1152
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe