Traktorin rengas on tyhjä.
Voiko renkaan täyttää suojakaasulla?
Regulaattorista suojakaasua pienellä paineella?
Hiilidioksisia
Misonia?
Argonia?
Renkaan täyttö
17
393
Vastaukset
- Anonyymi
voi täyttää sen renkaan ihan millä haluat/pystyt,vaikka uretaanilla.
- Anonyymi
Ei sitä ainakaan kannata ilmalla täyttää.
- Anonyymi
Typpi on paras .
- Anonyymi
Mitähän iloa typestä on traktorin renkaassa?
Taidat ollakin sellainen hifistelevä amispoika joka duunaa Corollastaan drifting rassia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän iloa typestä on traktorin renkaassa?
Taidat ollakin sellainen hifistelevä amispoika joka duunaa Corollastaan drifting rassia.Kaupunkilaiset ei ymmärrä maalaisten ongelmia.
18.4/38 renkaaseen sitä painetta tarvitaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitähän iloa typestä on traktorin renkaassa?
Taidat ollakin sellainen hifistelevä amispoika joka duunaa Corollastaan drifting rassia.Ei mitään iloa, mutta renkaan täyttöön typpi on paras . Sitähän sä kysyit .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mitään iloa, mutta renkaan täyttöön typpi on paras . Sitähän sä kysyit .
Miten se on paras? Kallista se on kuitenkin verrattuna ilmaan ja mitään hyötyjä typestä ei saa. Siihen kun vastasit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten se on paras? Kallista se on kuitenkin verrattuna ilmaan ja mitään hyötyjä typestä ei saa. Siihen kun vastasit.
Typpi pitää paineen tasaisempana kuin ilma eri lämpötiloissa . Sitähän sä kysyit .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaupunkilaiset ei ymmärrä maalaisten ongelmia.
18.4/38 renkaaseen sitä painetta tarvitaan.1 - 1,5 bar? Nääs ei tallaudu pellot.
- Anonyymi
Tyhjentynyt rengas vuotaa joten vuotokohta kannattaa selvittää.
Pitemmän päälle misontäyttö on kalliinpuoleista ja kun sinulla on mig niin todennäköisesti myös paineilma kompressori löytyy.- Anonyymi
Joo kompura löytyy.
Se on semmonen 1000 l tuotollianen julmettu 3 vaihekone.
Traktorin rengas tyhjeni 300 m päähän pellon laitaan.
Jos nyt saisi vaikka sillä hiilidioksidilla painetta että uskaltaa ajaa hallille.
Siellä sitten työkalut ja tunkit renkaan paikkaukseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo kompura löytyy.
Se on semmonen 1000 l tuotollianen julmettu 3 vaihekone.
Traktorin rengas tyhjeni 300 m päähän pellon laitaan.
Jos nyt saisi vaikka sillä hiilidioksidilla painetta että uskaltaa ajaa hallille.
Siellä sitten työkalut ja tunkit renkaan paikkaukseen.Tällaisessa tapauksessa perinteinen keino on ottaa letkunpätkä ja liittää molempiin päihin venttiilien täyttöliitttimet. Ladataan irtopyörään painetta ja liitetään letku tyhjään pyörään ja tietysti ladattuun pyörään. Vaikkapa kuorma-auton pyörän kuuden bar paineella täyttää jo aika paljon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tällaisessa tapauksessa perinteinen keino on ottaa letkunpätkä ja liittää molempiin päihin venttiilien täyttöliitttimet. Ladataan irtopyörään painetta ja liitetään letku tyhjään pyörään ja tietysti ladattuun pyörään. Vaikkapa kuorma-auton pyörän kuuden bar paineella täyttää jo aika paljon.
Hiilidioksidi pullo tuottaa 440l/kg.
Eli 1kg kertakayttöpullolla CO2 täyttyy 440l kokoinen rengas n. 100 kpa paineeseen.
- Anonyymi
helium on vappupalloon hyvä.
- Anonyymi
Käsipumpulla menee noin puoli tuntia pumpata tollanen traktorin rengas siirtymälle ja tunti täyteen. Tuo aika menee jo letkujen etsimiseen ja säiliöiden haalimiseen.
- Anonyymi
Jos siellä ei pysynyt ilmat, niin pysyykö kaasukaan?
Ehkä kannattaisi pyytää naapuriapua jos ollaan väleissä tai ihan ammattilainen sopivan kaluston ja osaamisen kera?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678