Tästä on kysymys

Persut ovat ihailleet avoimesti Putinin kaltaista ”vahvaa johtajaa”, hänen autoritäärisyyttään, EU-vastaisuuttaan, globalisaatiovastaisuuttaan, oikeusvaltiovastaisuuttaan, ihmisoikeusvastaisuuttaan sekä mahtiaan talloa murskaksi niin lehdistönvapaus kuin liberaali oppositiokin.
16146
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Niin sama aate PS:llä ja Putinilla ja tavoite: EU:n hajottaminen,

2Äänestä
  • Juu Persut taitaa olla Suomen ja suomalaisten asialla.
    Taida sittenkin äänestää heitä
    Vasemmisto ja Vihreet haluaa vain maahanmuuttoa ja nyt jo on
    maahanmuuton kustannukset yli 10 miljardia .

    Meillä on oikein miellyttäviä maahanmuuttotuttavia,
    mutta he eivät mene töihin, kun saavat kotiin kaiken,
    se riittää heille, he kiittävät Suomea ja ovat tyytyväisiä.

    Äänestä

PERUSSUOMALAISTEN johtavilta poliitikoilta kuultiin niin paljon Venäjä-myönteisiä lausuntoja, että herätti jo joidenkin puolueen kannattajienkin keskuudessa ihmetteleviä kysymyksiä.

2Äänestä
  • Halla-ahon pj aikana ja myöhemmin.

    Äänestä

  • Vasemmistosta vaan löytyi Nato vastustajia.

    Persut halusi Natoon.

    Äänestä

Putin rahoittaa EU:n äärioikeistoa.

1Äänestä
  • Putin rahoittaa takuulla ihan kaikkai ryhmiä ja ryhmittymiä, jotka voivat aiheuttaa haittaa tai häiriöitä Euroopassa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Putin rahoittaa takuulla ihan kaikkai ryhmiä ja ryhmittymiä, jotka voivat aiheuttaa haittaa tai häiriöitä Euroopassa.

    Vain äärioikeisto on erikoistunut EU:n hajottamiseen.

    2Äänestä

PS:llä on akentteja Venäjällä, Juur tänä kerrottii yhdestä. Maan. Petturista.

1Äänestä

AAteveljet !

Äänestä

Hakkarainen liittyi demareihin voidakseen nostaa Lipposen yhtiöltä Putin- korvauksia

Äänestä

Sairasta touhua nostella/kirjoitella sivukaupalla "persutarinoita" mutta jos muuta elämässä ei ole, niin siitä vaan ja onnea mielen hyvinvointiin.

Äänestä
  • Jotkut näkevät persuja ihan kaikkialla ja ihan jatkuvasti. Persuja vaan vilisee silmien edessä ihan koko ajan.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Jotkut näkevät persuja ihan kaikkialla ja ihan jatkuvasti. Persuja vaan vilisee silmien edessä ihan koko ajan.

    Somalit odottaa jo sinua Myyrmannissa.

    Äänestä

Persut ihailevat kaikkia mulkeroita, joita muut inhoavat.

Äänestä

Persut ajaa Suomea sisällissodan partaalle tehdäkseen fasistisen
vallankumouksen. Harhaiset suuruudenhullut raukat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut ovat ihailleet avoimesti Putinin kaltaista ”vahvaa johtajaa”, hänen autoritäärisyyttään, EU-vastaisuuttaan, globalisaatiovastaisuuttaan, oikeusvaltiovastaisuuttaan, ihmisoikeusvastaisuuttaan sekä mahtiaan talloa murskaksi niin lehdistönvapaus kuin liberaali oppositiokin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu