Loimaan Sampo.
https://www.finder.fi/Automaatio/Pemamek+Oy/Loimaa/yhteystiedot/166772
PEMAMEK tekee ennätyksiä.
7
497
Vastaukset 7
- Anonyymi
Onkin tehnyt kunnon kasvuloikan, toivottavasti pitää tason ja vielä kasvaa lisää sekä tuo seudulle lisää työtä👍
lajijasuris - Anonyymi
https://perheyritys.fi/uutishuone/tarinat/-ei-riita-etta-olemme-suomen-paras--pitaa-olla-champions-league-tasoa-
Aitoa substanssia. Ei vetyvaletta. - Anonyymi
Ei mene kauaa, kun sekin firma muuttaa pois Loimaalta.
- Anonyymi
Hienoa, että yrityksellä menee hyvin. Yrittämisen pitää aina kannattaa.
- Anonyymi
Mahtaako koskaan pörssiin listautua? Toisaalta jokin suuryritys voi sen pois ostaa jos omistajat haluavat siitä luopua mutta takokaa niin kauan kun rauta on kuumaa!
- Anonyymi
Siinä vaiheessa kun Pekasta aika jättää niin tämän laulu on valmis.
Siihen loppuu tunnesiteet firmaan ja se viimeistään myydään. Ostaja löytyy aivan varmasti. Osa tulee rahana, osa osakkeina/osuuksina sitten emoyhtiöstä tai mihin sitten ikinä meneekään.
Hieno firma ja hemmetin hieno tarina kaikin puolin. Hattu pois päästä myös täällä.
Aivan liian pienelle huomiolle jäänyt paikallisten osalta, tämän ns. kunnioitus. Mutta niinhän se menee että vasta kun aika jättää niin silloin muistellaan.
Pitää todelakin olla kiitollinen siitä että Pemamekin tuotanto on säilynyt täällä Loimaalla. Ja valta-osa työntekijöistäkin on täältä tai tänne muuttaneita,. Jolloin veroäyrit jää myös tänne Loimaalle.
Tämä yhtenä pitää tätä kylää pystyssä.
Hattu pois päästä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1451404
- 741254
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun1051016Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50945- 78832
- 45811
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40808- 115678
- 67673
- 77663