Liian pieni puukoulu

https://yle.fi/a/74-20187668

Hintoihin se on tullut moduulien vuokrauskin.
9263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikä siinä on kun tällä kylällä ei mikään onnistu?

1Äänestä
  • Sanoppas se 🤷‍♂️

    1Äänestä

  • Ensilumi onnistuu

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ensilumi onnistuu

    Muutama vuosi taaksepäin ei sekään onnistunut.

    Äänestä

Tuntuu olevan ihan sama ketä siellä päättävissä elimissä istuu. Kaikki menee perceelleen.

2Äänestä

Muutaman vuoden päästä sinne mahtuu kaikki ja on tilaakin. Kouluikäisten määrä laskee kuin lehmän häntä.

Äänestä
  • Mutta kun se on jo viiden vuoden päästä purkukunnossa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mutta kun se on jo viiden vuoden päästä purkukunnossa.

    Oinonen purattaa ja muut persut taputtaa!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Oinonen purattaa ja muut persut taputtaa!

    Ja elokapina ”vihreät” köyttää itsensä lähimpään puuhun😂

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://yle.fi/a/74-20187668

Hintoihin se on tullut moduulien vuokrauskin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu