Katsokaa mikä pelle!

Anonyymi-ap

veli-jussi jalkanen: Keskittyminen on mahdollista saada kuntoon ihan omin järkevin päätöksin:
- Oman SOME:n käyttö max 1 t /vko.
- Opi käyttämään vastamelukuulokkeita.
- Lue sähköpostit max 3 krt/pv.
- Lue uutiset vain kerran päivässä kotona ja töiden jälkeen.
-- Laita aivot tasapainoon: sokerit pois, B12, B9,B6, Omega 3, D-vit reiluille tasoille ja kuitua niin paljon, että vessaan asiaa 2 krt/vrk.
- Nopeat hiilarit pois koukuttamasta ja korkeaa veren sokeria pitämästä.
- Lopeta kaikki huumeet ja päihteet pois, myös alkoholi.
- Kävele hiljaisessa luonnossa tunti päivässä vain hiljaisuutta ja luontoa kuunnellen. Opettele pitämään hiljaisuudesta.
- Pidä kännykkäpaastoa joka päivä min 2 t ja opettele olemaan ilmankin sitä

10

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Että mua raivostuttaa tommonen kirjoittelu

    • Anonyymi

      Kaikki ei adhd:ta/masennusta olemassa paskiaiset pitäisi rahdata jonnekin Lapin erämaahan syömään juuria ja metsästämään. Lisäksi Heiltä kuuluisi evätä sairaanhoito kokonaan.

    • Anonyymi

      Erinomainen kommentti! Tässä esimerkki omasta elämästäni. Sain ADHD-lääkkeet, jota totta tosiaan ensimmäistä kertaa elämässäni hiljensi pääni jo ensimmäisenä käyttöpäivänä. Mutta lääkkeessä kuin lääkkeessä on haittavaikutuksia, itselläni esim. kirjoittajankin mainitsevia lihasjumeja, sekä vahvaa ahdistusta etenkin väsyneenä ja stressaantuneena. Joten jotta lääke toimii hyvin ja voin minimoida haittavaikutukset, tulee minun panostaa omaan terveyteeni. Nukun riittävästi, vähensin ruutuaikaa huomattavasti, syön säännöllisesti ja proteiinipainotteisesti (etenkin aamulla). Juominen ja elektrolyytit auttavat lihasjumeihin, samoin säännöllinen liikunta ja venyttävä jooga. Tauotan työni niin, että kroppa ja pää ehtii rauhoittua, eikä stressiä synny yhtä paljon. Näillä elämäntapavalinnoilla olen saanut haittavaikutukset kuriin ja lääke toimii erinomaisesti. Tässä toinen

      • Anonyymi

        Tässäkin oli sitä kärsi tai kuole mentaliteettia.


      • Anonyymi

        Entä kun yrittää vähentää ruutuaikaa ja se vain pahentaa asioita?


    • Anonyymi

      Pistäkää hänen nimi mieleen ja haukkukaa miestä kadulla jos sattuu tulemaan vastaan puoskaroinnista.

    • Anonyymi

      Ei tämmöset vaan tiedä adhd:sta mitään, pitäisi turpansa kiinni!

    • Anonyymi

      Te kun kerran näkisitte adhd potilaan joka tekee kaiken minkä pystyy kunnolla ja siihen ei vaan yksinkertaisesti jaksa liikkua päälle.

    • Anonyymi

      Tajutkaa :Jotkut saa ulkona sairaita pakko-ajatuksia jotka seuraa sua koko ulkoilun ajan eikä niitä yksinkertaisesti saa kuriin.

    • Anonyymi

      1.Puhelin on joillekin välttämätön työväline
      2.Syön todella terveellisesti välimeren ruokavalio silti mulla on vaikea adhd , painan 54 kiloa ja mulla on sixpack.
      3.Nukun huonosti koska olen tottunut lyhyisiin yöuniin eikä se minua haittaa.
      4.Kävelen metsässä monta kertaa viikossa silti minulla on huono suhde liikuntaan.
      5. Opettele pitämään nykyajasta ja musiikkia saa kuunnella vaikka kokopäivän ei ole häneltä pois jos joku saa musiikista voimaa jatkaa eteenpäin.
      6. Ilman kännykkää voit sanoa mieluummin seniorikeskuksen vanhuksille jotka eivät sitä oikeasti tarvitse. Et ole mikään mies neuvomaan ketään jonka tilanteesta teet turhia oletuksia.
      7. henkilökohtaisesti eniten mua ärsyttänyt tekstin osa oli kun puhuit että kaikkien siis joka ikisen ihmisen luonnollinen ulostusrytmi olisi kaksi kertaa vuorokaudessa.
      Antakaa adhd ihmisten elää parhaalla mahdollisella tavalla miten se heille itselleen sopii. Jos kaikki olisivat kuudelta herääviä pirteitä paskiaisia maailmasta katoaisi luovuus ja punk kulttuuri, kaikki kiinnostava taide ja muu syntyy ihmisen mielen järkkyessä suuntaan jos toiseenkin. Ei elämää eletä lukemalla oppikirjoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      232
      4152
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1085
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe