Vihervasemmisto kanveesissa

Trump järjesti Gazaan rauhan ja hallitus Perussuomalaiset etunenässä massiivisen laivatilauksen Suomeen.

Montako kertaa vasemmistolaisia kuten Tarja Halonen tai Sanna Marin on vieraillut valkoisessa talossa?
25435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Persut saaneet laivatilaukset Suomeen 😂🤣😂🤣
V.ttu kun sinä olet helposti höynätättävä yksilö.

Äänestä
  • Kerros mitä vasemmisto sai? Esim miten Tuppurainen suoriutui Uniperin kanssa? Vasemmisto osaa vain määkiä kateuksissaan.

    Äänestä

🤦‍♂️🤦‍♀️🤦 Ei Persua todellakaan ole siunattu viisaudella.

😂🤣😂 V.ttu miten joku voi olla noin ulkona mailmantilanteesta.

Äänestä
  • Tuollaisia pösilöitä syntyy kun narkkarit vetää ensiksi kakkaluukun puolelle sekä miestä että naista ja myöhemmin ja varsinainen siemensyöksy suoritetaan löysän ja kuoppaisen lesbavitun perukoille.

    Äänestä

USA ei halunnut rannikkovartiostolleen laivoja Suomesta silloin kun meillä oli kakara pissis pääministerinä näyttämässä maailmalle miten ollaan kontallaan.

Heti kun KANSA äänesti perussuomalaisia tuli ryhtiliike ja maailman johtava valtio Amerikan yhdysvallat kiinnostui edistyksen tielle kääntyneestä Suomesta ja tilauksia tulee viisaiden johtajien kuten Rydman ansiokkaan työn kautta.

1Äänestä

Kiitos Perussuomalaiset, Riikka ja Rydman ❤️

Vigelius, Bergbom ja Tynkkynen myös sekä MESTARI

Nyt aletaan duuniin ja tekemään laivoja 😊

Äänestä
  • Täällä näkee tuon Persujen typeryyden samaa yksinkertaista asiaa vain hoetaan, harva pystyy jotakin asiallisesti perustelemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Täällä näkee tuon Persujen typeryyden samaa yksinkertaista asiaa vain hoetaan, harva pystyy jotakin asiallisesti perustelemaan.

    Montako kertaa SANNA kävi tekemässä laivatilauksia valkoisessa talossa?

    Se ei onnistunut edes vaikka valkoisessa talossa oli toinen sosialisti Joe Biden!

    Sanna osasi kyllä bilettää lespojen ja Olavin kanssa ja Tytti hoiti talousasioita kuten Uniper.

    1Äänestä

  • Ja laivat on muiden valmistamia kuin suomalaisten. Melkein kaikki muualta Euroopasta ja arabiasta tulleita

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Montako kertaa SANNA kävi tekemässä laivatilauksia valkoisessa talossa?

    Se ei onnistunut edes vaikka valkoisessa talossa oli toinen sosialisti Joe Biden!

    Sanna osasi kyllä bilettää lespojen ja Olavin kanssa ja Tytti hoiti talousasioita kuten Uniper.

    Valitettavasti hallituksen toimet näkyvät vasta seuraavan hallituksen aikana. Eli seuraava hallitus saa edellisen hallituksen kiitokset tai haukut.

    Molemmat tehneet oikein ja virheitä, mutta toimivan hallituksen aikana pitää katsoa edellistä hallitusta, joka sen on tehnyt.
    Siksi aina edellisiä äänestetään, vaikka edustajat ovat vaihtuneet jo sen 4 vuoden aikana

    Äänestä

Ennen kuin yksikään persu on sfääreissään kannattaa tutustua mitä tuo jäämurtajakauppa oikein tarkoittaa. Ihan pikkusen tässä alkua eli suurin osa yritysten omistuksista on muualla kuin Suomessa, suurin osa työntekijöistä on muulta kuin Suomesta.

Mutta kaiken kaikkiaan hieno juttu varsinkin kun siitä nyt hölistään kuin se olisi joku ihmetemppu Suomen surkeaan tilanteeseen ja esim. Kaisa Juuson idioottimaisiin kommentteihin; jotta niihin ei kukaan kiinnittäisi huomiota

Äänestä
  • Mene sinä vaikka kaarnalaivalla Gazaan katsomaan Greta tyttöä 💩💩💩

    1Äänestä

  • Jäänmurtajatilauksilla palautettiin ilmastohysterian sijaan hitsarit taas kunniaan! Edellisen sosialistihallituksen maailman kunnianhimoisin ilmastopolitiikka ajoi Suomea todella outoon seuraan, mutta nyt oikeistohallitus näytti miten markkinataloudessa toimitaan. Onneksi puolet kansasta ymmärsi valita oikeistolaisen presidentin Suomen keulakuvaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Jäänmurtajatilauksilla palautettiin ilmastohysterian sijaan hitsarit taas kunniaan! Edellisen sosialistihallituksen maailman kunnianhimoisin ilmastopolitiikka ajoi Suomea todella outoon seuraan, mutta nyt oikeistohallitus näytti miten markkinataloudessa toimitaan. Onneksi puolet kansasta ymmärsi valita oikeistolaisen presidentin Suomen keulakuvaksi.

    Vihervasemmistolle muikkari:

    https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d2b83d7b-f2b6-4a36-a892-b9159a79120f

    ..."Entinen elinkeinoministeri Wille Rydman (ps) neuvotteli yhdysvaltalaisten kanssa jäänmurtajasopimuksista jo pidempään. Suomi, USA ja Kanada allekirjoittivat marraskuussa 2024 sopimuksen jäänmurtajien rakentamiseen tähtäävästä ICE Pact -hankkeesta."...

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Vihervasemmistolle muikkari:

    https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d2b83d7b-f2b6-4a36-a892-b9159a79120f

    ..."Entinen elinkeinoministeri Wille Rydman (ps) neuvotteli yhdysvaltalaisten kanssa jäänmurtajasopimuksista jo pidempään. Suomi, USA ja Kanada allekirjoittivat marraskuussa 2024 sopimuksen jäänmurtajien rakentamiseen tähtäävästä ICE Pact -hankkeesta."...

    Yrittihän sitä ulkomaankauppaa maskikaupoilla tehdä myös edellisen hallituksen työministeri, entinen sosialistisen naisinternationaalin puheenjohtaja Tuula Haatainen, mutta hommahan oli niin sotkuinen, että siinä piti laittaa syntipukiksi huoltovarmuuskeskuksen johtaja, joka joutui eroamaan.

    1Äänestä

entäs Ylen ja MTVn suosikki silmäpussi valtonen?
monestiko hän on käynyt vaaleassa mökissä?

Äänestä

..olipahan tuo nyt kenen ansiota tai syytä , voisi vaalikarja hetken muistella mikä "valtionhoitajakopla" siellä vallankahvassa kiikkui kun kaikki vähänkään käypäinen kaupiteltiin ulkomaalaisille pääomapiireille , maahan kutsumalla kutsuttiin satojatuhansia siipiveikkoja , syöttiläitä ja muita elättejä muka "työvoimapulan paikkaajiksi" ... myytiin rahapulassa puolustusvoimien reservin kalusto romuksi , kalusto jolla olisi ollut jotain tarvetta tuossa hieman etelämpänä .... ja valtion palkanlaskenta kaupiteltiin erääseen entiseen neuvostotasavaltaan ... nyt nuo laivat toki tehdään Suomessa mutta telakat ovat ulkomaalaisten omistuksessa , ulkomaalaisten jotka loppupelissä kotiuttavat voittonsa jonnekin veroparatiiseihin ..
Olisiko ajatus elinkeinoelämän kansallistamisesta mahdollinen ?

Äänestä
  • Mutta kun puolella kansasta on pakkomielle, että "oma kansa ensin"- ajattelu on vahingollista ja haluaa ajaa kansallisvaltion alas niin vaikeaa se on. Toisaalta jos tuolla kansallistamisella tarkoitat samaa kuin sosialisointi niin varmaan sille löytyy punavihreiltä heti kannatusta.

    Äänestä

PERUSSUOMALAISET ON SUURIN DUUNARIPUOLUE JA KANSA HALUAA PERUSSUOMALAISTA POLITIIKKAA. PRESIDENTTI JA PÄÄMINISTERI KÄY VALKOISESSA TALOSSA TEKEMÄSSÄ BISNESTÄ JA SIINÄ EI PALJON PUNIKKI SOSIAALIDEMOKRAATIN ULINAT AUTA

Äänestä

Kumma, luulin että kokoomus on äärioikeistoa kuten persut

Äänestä

Persut ajoi kansan leipäjonoonv ja mielisairaalaan. Nyt ne pisti teboilyrittåjät kortistoon. On uuvatteja ei voi muuta sanoo

Äänestä

Sanna on.

Äänestä

Että ihan Perussuomalaiset ja isolla kirjaimella???? 😆Onko avaaja Trumpin paras kaveri?

Äänestä

Kajaanissa asuu kyllä Suomen tyhmin känsa. Onneksi en asu siellä.

Äänestä

Mamut alkavat äänestämään suurin joukoin persuja, haluavat luuserilaumat 🦧🦍🐒 pois Suomesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump järjesti Gazaan rauhan ja hallitus Perussuomalaiset etunenässä massiivisen laivatilauksen Suomeen.

Montako kertaa vasemmistolaisia kuten Tarja Halonen tai Sanna Marin on vieraillut valkoisessa talossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu