Pitämälle saatava lähiökapakka. Tämä elävöittäisi Suomussalmea kummasti. Pitämällä on paljon ostovoimaa, mikä pitäisi saada liikkeelle. Kapakassa kohtaisivat monet vapaat karanneet ja karkotetut, uutta parisuhdetta vailla olevat sinkut.
Odottava
Pitämälle saatava lähiökapakka
20
1038
Vastaukset
- Anonyymi
Slummihan se on.
- Anonyymi
Pistä kapakka pystyyn.
- Anonyymi
Mahtava idea. Oli kiosiki, kauppa jne, kaik on suljettu, pööö
- Anonyymi
Olisihan se sellanen lähiöpupi ihan jees ajatus, van kun hallitus korotti niitä veroja ja alensivat sosiaaliturvaa, niin ei ole menestystä tänä päivänä.
- Anonyymi
Vieläkö se on saamatta?
- Anonyymi
Aha. Mutta sallinet huomautuksen ; odottava EI saa nauttia alkoholia eikä näitä uusmuotisia huimausaineita sillä ne aiheuttavat sikiövaurioita ja kehitysvammoja . M.O.T.
- Anonyymi
Onko siellä suomussalmella muunlaisiakin vauvoja?
- Anonyymi
Siellähän on jo salakapakka vain harvat ja valitut pääsee .
- Anonyymi
Kerro ihmeessä osoite ?
- Anonyymi
Olihan siellä kerran semmoinen kioski jossa sai nauttia kolmannen veroluokan juomaa istualtaan , pöydän ääressä ...onko se jonkun saneerausfirman varastona nykyään eli ei ollut tarpeeksi monta mallaksen ystävää ennenkään ... ja nyt on väki vähentynyt ?
- Anonyymi
Oispahan "korjaamopäälliköllekin" jotain tekemistä..
- Anonyymi
Kuka tämä korjaamo päällikkö on?
- Anonyymi
Pitäisi olla viisi kapakkaa.
- Anonyymi
Kauppakatu Vaakuna Pub on hyvä ja rento meininki.
Hyvää ruokaa sekä hörpättävää.
Hyvä tunnelma, suosittelen.
Wc tiloihin kun saisivat vielä wc paperia niin ei tarvii sormella puhdistaa 🫣 - Anonyymi
Jos kaipaat lähiökapakkaa, niin voit sen itse perustaa.
- Anonyymi
Pitämällä pitäsi olla enemmän asukkaita.
- Anonyymi
Pitämällä löydään kuokka maahan elokuussa ensivuonna. Siitä alkaa nousemaan PitämäPub. Kilistellään sitten syyskuussa 27👍
- Anonyymi
Voisiko ekl seurakunta järjestää samalla ruokajakopiste
- Anonyymi
A-oikeudet ainakin saadaan. Seurakunta hommista en ole perillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698