Paikalliset miehenalut on tässä iltana muutamana huolestuttavalla tavalla liikkeellä. Pimeillä, heijastittomilla pyörillä S-marketin pihassa autojen alueella eli parkkipaikalla ja kaupan ja urheilukentän välisellä tieosuudella pyörivät rinkiä välittämättä muusta liikentestä. Huutelevat ohikulkeville ihmisille k-18 tyylisiä sanoja. Ihan provosoivaa ja häiriökäyttäytymistä. Vanhemmat ei aseta mitään rajoja tälle porukalle! Kaupan tuulikaappiin ja ovien edessä mennään pyörillä kun ihmisiä kulkee kaupoaanbja huudellaan heille! Vanhemmat hoi!!!
Keskustan menoa
10
795
Vastaukset
- Anonyymi
Se on toi touhu lähtösin kotoa mistään ei kielletä ja rajoja ei aseteta päätä silitetään isän ja äidin kullannuput
- Anonyymi
Niin näyttää olevan. Vanhemmat elää uutta nuoruuttaan tai ei vaan kiinnosta. Kun katsoo ja kuuntelee tätä jannujen huutelua niin tulee mieleen että kotona ei jakseta kuunnella sitä rääkymistä niin antaa olla valottpmilka pyörillä ja skuuyeilla ajamassa vaikka autotiellä rinkiä vielä iltamyöhään. Ei lisään rajoja mutta osa on tätä sakkia mitkä huutelee fb kun jonkun koira on irti tai joku auto ajanut liian lujaa.
- Anonyymi
Kyllä se on keskustan menoa. Persut nousee kuin raketti.
- Anonyymi
Näin on. Taas tuli gallupissa toista prosenttia lisää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on. Taas tuli gallupissa toista prosenttia lisää.
Kertoo itse persu
- Anonyymi
On taas vähän isommat jampat myös liikenteessä parhaillaan. Valottomia mopoja, ilman kypärää ja vauhtia enemmän kuin älyä. Milloinkohan joku sivullinen jää alle. Kaupan edessä ajetaan surutta vauhdilla suojatietä kulkevan ihmisen edestä. Poliisit olisi nyt hyvä tulla katsomaan miten Uuraisilla mökee suun muodosta miten hyvin täällä ne lapset on evästetty kotoa!
- Anonyymi
No sitten kun äitin ja isin kultamussukoilta lähtee henki, niin voidaan kirjoitella miten autoilijat on edesvastuuttomia!
- Anonyymi
Menkääs nyt pilipali pojat muualle satuilemaan
- Anonyymi
Vai että oikein k-18 tyylisiä sanoja :D nyt on taas mummo eksyny internettiin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1082727EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291321- 981156
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas162997Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366987Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133948- 54833
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22663- 40648
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta109625