Mulla oli keuhkokuume vuosi sitten ja erittäin paha flunssa Tammikuussa, minkä jälkeen nämä oireet alkoivatkin. Meidän koulussa tosi paha home ongelma jonka takia sairastan paljon. (Hengenahdistus tuntui kuitenkin myös kesälomalla.)
Sen lisäksi että haukottelen koko ajan enkä saa hengitettyä sisään kunnolla, minulla tuntuu myös pistoja oikeassa yläselässä keuhkojen kohdalla, erityisesti kun yritän hengittää sisään. Välillä myös nieluvaikeuksia, tuntuu että kurkku kuivuu tai menee "tiukaksi". Selkä kipu myös kauhea, ja yleisesti ottaen lihasärkyä mahan, selän, ja rinnan alueella. Muuten yleisvointi ja energiatasot hyvät. Ei ole yskää tai mitään.
Opiskelen ja kirjoitan aika paljon joten joitain tunteja tulee päivässä vietettyä tietokoneen ääressä huonossa asennossa, mutta olen nyt yrittänyt siihen kiinnittää huomiota.
Olen normaalipainoinen ja ruokavalio on suht. terveellinen.
Mikähän tämä voisi olla? Jos ollut samanlaisia kokemuksia, jakakaa toki. Lääkärissä oon käynyt muttei sieltä ollut oikein apua.
hengenahdistus jatkunut jo monta kuukautta, mikä ihme minua vaivaa
2
122
Vastaukset
- Anonyymi
Koronatokotteet, virustaudit, influessa, korona, josta keuhkokuume, lisänä hometoksiinit. Kaikki nämä voi vaikuttaa myös siihen, että siitepölyt alkaa aiheuttaa ärsytystä.
Elämme sairasta aikaa, eikä lääkäreiltä juuri ymmärrystä ja apua tule. Keuhkojen toimintaa voi itse testata, pef-arvot, onko tutkittu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa13022Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.32065Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1111704Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus91031Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450962Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn100894- 35704
- 64624
- 33601
- 42587