hengenahdistus jatkunut jo monta kuukautta, mikä ihme minua vaivaa

Mulla oli keuhkokuume vuosi sitten ja erittäin paha flunssa Tammikuussa, minkä jälkeen nämä oireet alkoivatkin. Meidän koulussa tosi paha home ongelma jonka takia sairastan paljon. (Hengenahdistus tuntui kuitenkin myös kesälomalla.)

Sen lisäksi että haukottelen koko ajan enkä saa hengitettyä sisään kunnolla, minulla tuntuu myös pistoja oikeassa yläselässä keuhkojen kohdalla, erityisesti kun yritän hengittää sisään. Välillä myös nieluvaikeuksia, tuntuu että kurkku kuivuu tai menee "tiukaksi". Selkä kipu myös kauhea, ja yleisesti ottaen lihasärkyä mahan, selän, ja rinnan alueella. Muuten yleisvointi ja energiatasot hyvät. Ei ole yskää tai mitään.

Opiskelen ja kirjoitan aika paljon joten joitain tunteja tulee päivässä vietettyä tietokoneen ääressä huonossa asennossa, mutta olen nyt yrittänyt siihen kiinnittää huomiota.

Olen normaalipainoinen ja ruokavalio on suht. terveellinen.

Mikähän tämä voisi olla? Jos ollut samanlaisia kokemuksia, jakakaa toki. Lääkärissä oon käynyt muttei sieltä ollut oikein apua.

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronatokotteet, virustaudit, influessa, korona, josta keuhkokuume, lisänä hometoksiinit. Kaikki nämä voi vaikuttaa myös siihen, että siitepölyt alkaa aiheuttaa ärsytystä.

      Elämme sairasta aikaa, eikä lääkäreiltä juuri ymmärrystä ja apua tule. Keuhkojen toimintaa voi itse testata, pef-arvot, onko tutkittu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4455
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3170
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2894
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      73
      2778
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2766
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2119
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      111
      1295
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe