Roskalehdistön uutissaasta!

Anonyymi-ap

Roskalehtien uutiset alkaa mennä kyllä yli äyräiden!

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ea830cd7-b2ad-47a9-b96d-b9886e138678

Miksi ja kenellä tällaisia pskauutisia oikein tehdään?

Onko nämä komeljanttarit niin pirun köyhiä että niiden pitää rahan takia antaa tuollaisia juttuja joita roskalehdet sitten julkaisee?

Ketä kiinnostaa vaikka joku salminen työntäisi ahteriinsa vaikka keilapallon?!

19

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa paskaa päivästä, kuukaudesta ja vuodesta toiseen. Mitään älyllisyyttä tuollaisissa ei sinällään ole, mutta tarkoitus onkin vain saada millä tahansa keinolla lukijoita.

    • Anonyymi

      Kaupan käytävällä kyseistä lehteä tyrkytti joku myyjä. Eräs heppu totesi: "Käytän wc paperia siihen tarkoitukseen, mihin lehtesi parhaiten sopii".

    • Anonyymi

      IL:n toimittajalle olisi syytä työntää parin metrin ropsi persiiseen. Tekisi siitäkin nautinnosta jutun.

      • Anonyymi

        Erityisen huumorintajuinen ropsinkäyttäjä kilahti heti. Ei sitten muuta kuin Iltalehteen yhteyttä niin tekevät sinusta jutun!🤣


      • Anonyymi

        väkivalta kiihoittaa,
        peräkammarissa...


    • Anonyymi

      Älkää ihmetelkö, miksi suomalaiset tyhmenevät ja nuorten mielenterveys horjuu. Lehdet, some ja media suoltavat ala-arvoista paskaa 24/7/365. Nykyviihdeohjelmat tv:ssä ovat lastentarhatasoa (esim. Masked Singer, Pirunpeli, The Box ym.) tai pornoa ja sotakiimapropagandaa. Minä en avaa tv:tä läheskään joka päivä, mökille en ostanut koko laitetta, kun entisestä lähes 30 v. vanhasta ei enää näy.

      • Anonyymi

        Tosi on!
        Kovin vähiin jää minultakin muiden kanavien seuraaminen, paitsi Kutosen ja National Geographicin. Niiltäkään en kovin paljoa, mutta sen verran kuitenkin että mainita voi. Joitain luonto-ohjelmia saatan myös Ylen kanavilta katsoa, mutta siinäpä ne siiten on. Niin uskomaton määrä tyhjänpäiväisyyttä, huuhaata ja täyttä paskaa työnnetään nykyisin televisiosta ettei sieltä oikein muuta tulekaan. Vaan sellaiset on ohjelmat millaiset on niiden katsojatkin. Ei kai siinä muuta selitystä oikein voi olla.


      • Anonyymi

        Telkkarin ohjelmatarjonta on 98% silkkaa paskaa.


    • Anonyymi

      en pysty katsomaan tv ollenkaan, koska sieltä tulee vaan mainoksia joissa kaikissa irvistelee hyvin tummaihoisia afrikkalaisia.

      • Anonyymi

        Jaa, huonompi juttu ja kovin ongelmallinen tilanne on tuollainen. Mitäpä jos heti mainoksien alkaessa laitat silmät kiinni ja napsautat television äänen pois. Ajoittain kymmenesosasekunnin silmänräpäyksellä vilkaiset josko varsinainen ohjelma olisi alkanut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaa, huonompi juttu ja kovin ongelmallinen tilanne on tuollainen. Mitäpä jos heti mainoksien alkaessa laitat silmät kiinni ja napsautat television äänen pois. Ajoittain kymmenesosasekunnin silmänräpäyksellä vilkaiset josko varsinainen ohjelma olisi alkanut.

        Ei tarvitse vilkaista, katsoo kellosta, koska mainoskatko päättyy - ne on standardipituisia nykyään ja samaan aikaan kaikilla kanavilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tarvitse vilkaista, katsoo kellosta, koska mainoskatko päättyy - ne on standardipituisia nykyään ja samaan aikaan kaikilla kanavilla.

        "Televisiomainoksilla on yleensä standardipituuksia, jotka ovat tyypillisesti 15, 30 tai 60 sekuntia, mutta Suomessa yleisimpiä taukopätkiä ovat lyhyemmät mainokset.
        Yli minuutin pituisia mainoksia nähdään harvemmin normaaleilla mainoskatkoilla. Mainostauon kokonaiskesto sen sijaan voi vaihdella ohjelman, kellonajan ja kanavan mukaan, mutta mainostauot ovat usein noin 15 minuutin välein ja kestävät Suomessa muutaman minuutin. Mainosten ja teleostosten osuus ei saa ylittää 20 prosenttia tunnissa.
        Mainokset eivät ole samaan aikaan kaikilla kanavilla. Jokaisella kanavalla on omat mainostaukonsa ja mainoslähetyksensä, vaikka ne saattavatkin osua ajallisesti lähelle toisiaan (esim. ohjelmien välissä tai tietyin väliajoin ohjelman sisällä). Mainostajat voivat kuitenkin ostaa mainosaikaa useilta kanavilta samanaikaisesti, mutta se ei tarkoita, että mainoskatkot itsessään alkaisivat täysin synkronoidusti joka sekunti eri kanavilla."


    • Anonyymi

      On teillä reppanoilla ongelmat. Kukaan ei pakota lukemaan niitä lehtiä tai katsomaan tv:tä.

    • Anonyymi

      Vanhana voisi katsoakin, kun ei jaksa paljon liikkua. Uudet kirjatkin ovat samaa roskaa. Missä ovat Metsoloiden tasoiset ohjelmat? Nyt olisi aiheita hyviinkin ohjelmiin, ei tarvitsisi matkia amerikkalaista paskaa.

      • Anonyymi

        Nyt olisi maalaiskomedioitten ja Raidin tapaisten ohjelmien tekijöille markkinat, mutta ei taida olla tekijöitä, kaikkea jenkkipaskaa kopioidaan kyllä ja maksetaan siitä vielä lisenssejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt olisi maalaiskomedioitten ja Raidin tapaisten ohjelmien tekijöille markkinat, mutta ei taida olla tekijöitä, kaikkea jenkkipaskaa kopioidaan kyllä ja maksetaan siitä vielä lisenssejä.

        Osa siitä kaikesta pashasta tulee jonkun paremman ohjelman mukana ilmaiseksi. Johonkinhan ne sellaisetkin on työnnettävä kun kukaan ei niistä mitään maksa!


    • Anonyymi

      Aivan asiallinen artikkeli.
      Heterona olen esim. tästä samaa mieltä:

      "– Esimerkiksi minulla on ollut pitkään sellainen käsitys siitä, että miehen pitää suorittaa ja suoriutua ja seksi on tietynlainen sirkusesitys, jossa mies on joko hyvä tai huono. Nainen on passiivinen osapuoli ja ottaa vastaan, Salminen kuvailee.

      Hän toteaa, että kyseinen malli on kauhea tapa ajatella seksiä, mutta myös kovin yleinen.

    • Anonyymi

      Minusta on kyllä erittäin tärkeää tietää mitä kukin julkkis survoo ruumiin aukkoihinsa.

      • Anonyymi

        Aivan! Onneksemme siitäkin asiasta löytyy melko kattavasti tietoa erilaisten ns. uutispalvelujen kautta, joihin myös IL lukeutuu oman määrittelynsä mukaisesti.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      85
      7397
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      213
      7231
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5226
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      135
      4990
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      115
      4627
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4520
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4226
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      103
      4010
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1640
    Aihe