Takaluukku ei aukea lähettimellä. Lukkopesän vaihto ei auttanut. Asentaja arveli, että vika on johdotuksessa. Osaako joku kertoa, missä vastaanotin sijaitsee, jos yrittäisi vetää sieltä uuden johdon.
Superb 1.8 2009 takaluukun lukko-ongelma
12
172
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvän trollauksen teit. Tosi asia kuitenkin on ettei noin vanhoja skodia ole enää olemassa.
- Anonyymi
Arvaan, että et osaa vastata näin vaikeaan kysymykseen. Onko sinulla muuten kaikki hyvin? Mukavaa syksyn jatkoa kuitenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvaan, että et osaa vastata näin vaikeaan kysymykseen. Onko sinulla muuten kaikki hyvin? Mukavaa syksyn jatkoa kuitenkin.
Itäkippisti ei suostu uskomaan faktoja. Haperopelti ei kestä...
- Anonyymi
Johto on Kremlissä ja vastaanotin puoluetoimistossa.
- Anonyymi
Mukavaa syksyä sinulle. Toivottavasti asiasi ovat kunnossa.
- Anonyymi
Vika ilmeisimmin takaluukun johdotuksessa siinä läpivientikumin (kuminen haitari)
sisällä. Tyyppivika volkkarisarjan autoissa. Omassa -07 Roomsterissa oli romanialaiset piuhat ja muovieristeet pakkasella kivikovia. Ei ihme, että katkeilevat. Netistä löytyy korjaussarjoja. Parhaimmissa on silikonipiuhat.- Anonyymi
Kiitos asiallisesta vastauksesta. Täytyy tutkia tuo.
VW-konserni käyttänee tuotannossaan paljon romanialaisia osia , mm.
vilkkujen muoviosat, koska lienevät halvempia.
Erikoista kuitenkin on, että esim. sähköosat saattavat olla sellaisia, lue:
halpoja, etteivät ne toimi luotettavasti kaikilla markkinoilla.
Tässäkin tehdas kokeilee asiaa auton ostajilla ja tuote vaihdetaan - jos
vaihdetaan - kun valituksia alkaa tulla enemmän.- Anonyymi
Älä nyt viitsi aina seota asioihin joista et mitään ymmärrä. Kyllä se Toyotasi lähtee talvellakin käymään kunhan latailet akkua ahkerasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt viitsi aina seota asioihin joista et mitään ymmärrä. Kyllä se Toyotasi lähtee talvellakin käymään kunhan latailet akkua ahkerasti.
Totta. Itse asiassa romanialaiset ja bulgarialaiset muoviosat ovat maailmankuuluja kestävyydestään ja muotoilustaan.
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt viitsi aina seota asioihin joista et mitään ymmärrä. Kyllä se Toyotasi lähtee talvellakin käymään kunhan latailet akkua ahkerasti.
Minulla on 320e G21!
Toyotaa ei ole ollut koskaan, koeajanut olen muutaman kerran,
mutta ei vaihteistonsa takia pääse jatkoon.
- Anonyymi
Ei näissä itähommissa kannata ääneen epäillä että vikaa on johdossa. Voi pian pudota ikkunasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981