ÄLKÄÄ TEHKÖ SUULISIA SOPIMUKSIA DNA n KANSSA

Anonyymi-ap

ASIAKAS PALVELUSSA VALEHDELLAAN SUORAAN PÄIN NAAMAA SOPIMUKSISTA.
MULLE LUVATTIIN ERÄPÄIVÄN VAIHTO JA VAHVISTUS SÄHKÖPOSTIIN JA TEKSTIVIESTILLÄ.
NÄIN EI IKINÄ KÄYNYT VAAN SEURAAVASSA LASKUSSA 5+5 e HUOMAUTUSLISÄ ( laskun eräpäivät vaihtelivat kuukauden 18 - 25 välillä , luvattiin
kuun vaihteeseen )
ÄLKÄÄ LIHOTTAKO NORJALAISTA KONSERNIA

4

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samantapainen kokemus on minulla. Puelimeni elektroniikka sekosi, ja menin DNA:n myymälään ostamaan uutta. Nuori nainen katsoi näytöltään, mikä DNA:n liittymä minulla oli. Hän sanoi, että tarjolla olisi muuten samanlainen liittymä, mutta muutaman euron halvemmalla kuukausihinnalla.

      Tietysti suostuin hinnan alennukseen. Pari päivää myöhemmin sähköpostiini tuli ilmoitus, jossa kerrottiin hinnan nousevan lähes kaksinkertaiseksi ensimmäisen vuoden jälkeen. Tästä ei DNA:n myymälässä ollut puhuttu sanaakaan.

      Palasin myymälään, jossa nyt oli toinen henkilö. Hän soitti jonnekin ja mainitsi, ettei minulle ollut kerrottu koko totuutta liittymän hinnasta. DNA suostui kaupan purkuun.

      Kävelin samassa kauppakeskuksessa Elisan myymälään ja vaihdoin liittymäni Elisalle. DNA:lta en osta enää koskaan mitään, vaikka saisin ilmaiseksi.

      Hupaisaa oli, että myöhemmin sain vielä DNA:lta sähköpostin, jossa kummasteltiin haluani vaihtaa operaattoria vain siksi, ettei minulle ollut annettu oikeita tietoja puhelinliittymästä. 😁

    • Anonyymi

      Huijausta Dnan suunnalta on täälläkin. Ollaan oltu asiakkaina yli 20 vuotta ja on 6 liittymää plus netti plus kanavapaketit. Nyt oli miehelle soitettu ja kaupattu täysin tarpeeton sim-kortti tablettiin. Meillä ei edes ole sellaista laitetta johon kortti kävisi. Eikä mies tiedä sitä ostaneensa. Mutta eivät suostu purkamaan kahden vuoden sopimusta. Täyttä huijausta.

      Jos teillä on läheisinä iäkkäitä ihmisiä, kannattaa tarkistaa mitä heille on myyty ja mitä puhelinlasku pitää sisällään.

      Kuluttajaneuvonnasta on itse haettu apua. Dnan suhtautuminen asiaan on ylimielistä.

      • Anonyymi

        Helpointa on hommata prepaid-liittymä, jää turhat soitot pois, kun ihmiset ei tiedä numeroa(paitsi ne, joille annan numeron). Ja jos tulee ongelmia käyttää saldon loppuun ja ottaa seuraavan liittymän eri operaattorilta - ei mitään soittoja asiakaspalveluun!
        btw. eräpäivän siirto on kerta-palvelu eli se tapahtuu tasan yhdelle laskulle, koska pitää tehdä käsin. kk-laskutus pyörii silti normaaleina päivinä! siitä voi periä laskutuslisän mikä on n. 5 euroa yleensä.


    • Anonyymi

      Tehkää korvallisia sopimuksia, eli kuunnelkaa mitä se myyjä sanoo muuten oma moka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      317
      7405
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      69
      5225
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4544
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      119
      4145
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      51
      3900
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3780
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      74
      3687
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3586
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      83
      3413
    Aihe