luontohetki

Anonyymi-ap

Keskuspuistossa maunulan majan vieressä törmäsin melkein kahteen peuraan, ne otti silmänräpäyksessä pari taka askelta ja käänsi päätä että kuka se siinä häiritsee. Toinen meni polun toiselle puolelle, toinen toiselle. Nillä on tosi hypnoottiset isot silmät, niitä jää tapittamaan. Ihan kun se sanoisi silmillään "älä tee mitään, anna mun olla". Hieno hetki, niihin törmää aika usein täälläpäin.

4

275

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin oli peuroja. Jollet puhu jostain Sevettijärven Maunulan kylän keskuspuistosta.

      • Anonyymi

        Peuroja on erittäin runsaasti, Sevettijärven Maunulan kylän tilanteesta tosin en tiedä, kai niitä sitten sielläkin on kun kerran niin sanot.


    • Anonyymi

      Perrakas retkeilijä oli lähtenyt nauttimaan rauhallisesta illasta Keskuspuistoon, juuri Maunulan majan läheisyyteen. Hän kulki polkua pitkin, kun yhtäkkiä hänen tiellään seisoi kaksi suurisilmäistä peuraa. Ne olivat niin kauniita ja hypnoottisia, että retkeilijä jäi tuijottamaan niiden silmiä, jotka näyttivät sanovan: "Älä tee mitään, anna mun olla.

      Retkeilijä ei tiennyt, että nämä peurat eivät olleet tavallisia eläimiä. Ne olivat merenneitoja, jotka ilkeä parrakas noita-akja oli noitunut peuroiksi. Illan hämärässä toinen peuroista antoi retkeilijälle salaperäisen millirivin – oikean avaimen illan mysteeriin ja heidän kohtaloonsa.

      Yhtäkkiä paikalle saapui parrakas metsästäjä, joka halusi ampua peurat. Retkeilijä käytti neuvokkuuttaan ja rohkeuttaan pelastaakseen merenneidot. Hän johdatti heidät turvaan, ja yhdessä he päättivät kohdata noita-akan, joka oli langettanut loitsun.

      Noita-akan luona retkeilijä ja merenneidot vaativat loitsun kumoamista. Merenneitojen parrat lumosivat retkeilijän, ja heidän välilleen syttyi tulinen rakkaus – intohimoinen ja syvä yhteys, joka ylitti kaiken ymmärryksen.

      Juuri kun tilanne tuntui ratkaisevalta, paikalle saapui parrakas Punahilkka, joka yllättäen syötti noidan sudelle. Tämä käänne avasi tien uudenlaiseen vapauteen.

      Retkeilijä käytti millivoittoaan ostaakseen akvaarion, johon parrakkaat merenneidot muuttivat asumaan. Siellä he saivat olla turvassa, ja heidän rakkautensa sai kukoistaa uudessa, kauniissa maailmassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1014
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe