Huyndai Matrixiin ei pultteja mistään netin kautta. Ei koko Euroopasta

Anonyymi-ap

Osia kyllä vielä saa, mutta ei noita pultteja ja muttereita. 20 vuotta kun on alustaan liittyvät pultit olleet kiinni, niin niitä ei välttämättä saa auki ja pois kuin rälläkällä. Ja tämmöinen olisi nyt edessä. Ongelmana vaan kun ei saa uutta pulttia tilalle.

Tästä on pakko lähteä huomenna liikkeelle, jos olisi noita Hyundai/Kia huollossa. Jos ei niin sitten Matrix romuttamoon.

Onko muilla kokemusta asiasta?

5

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pulttikauppaan ostoksille. Vähänkään erikoisempia pultteja et Motonetistä löydä.

    • Anonyymi

      Fixus ja Motonet ovat nopeimmat vaihtoehdot, jos haluat hakea osat heti tänään. Voit soittaa lähimpään myymälään ja kysyä saatavuuden.

    • Anonyymi

      Suomen Erikoisruuvi Oy
      Erikoisosaamista: Valmistaa ja maahantuo erikoispultteja ja -ruuveja asiakkaan mittojen mukaan.
      Materiaalit: A2, A4, messinki (MS), titaani (TI), nylon (NYL), sähkösinkitty, kuumasinkitty jne.
      Sertifikaatit: Materiaalitodistukset 2.1, 2.2 ja 3.1 saatavilla.
      Sijainti: Vantaa

    • Anonyymi

      Voit tilata erikoispultteja ja -muttereita netistä toimitettavaksi suoraan asiakkaalle useista suomalaisista verkkokaupoista, kuten Suomen Erikoisruuvi, Baltic Bolt, Motonet, Puuilo ja Hintakaari. Kaikki tarjoavat toimitusvaihtoehtoja eri puolille Suomea.
      Tällaisen viestin antoi tekoäly.

    • Anonyymi00005

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      113
      8085
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      409
      7283
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      80
      4554
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4299
    5. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      2
      2953
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      203
      2709
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      108
      2486
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      33
      2465
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      20
      2125
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1997
    Aihe