Mikfestit

...vai mitkä niitten kekkereitten nimi nyt olikaan. Mitä ootte mieltä? Oliko onnistunu juttu? Ite olin pe la, otti päähä ku aikataulu mätti NIIIIN paljon!!
5958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu, aikataulut petti pahemman kerran, mm. Maija Vilkkumaa aloitti tunnin myöhässä. Arvelen kuitenkin ettei syypäänä ollut järjestäjät vaan itse artistit.

Ihan kivat kekkerit olivat kuitenkin. Seuraavana vuonna vaan enemmän baarihenkilökuntaa niin ei tarvii pitkään drinksua jonottaa ;) Vessoja sentään oli tarpeeksi.

Äänestä
  • Ai oli vessoja tarpeeks? Ei mun mielestä... ja meinasin saada vessajonossa turpaani kun vahingossa en jääny jonon hännille... onneks jono veti aika nopeesti!!

    Äänestä

No nehän oli ihan kivat kekkerit. Toivottavasti ens kesänä myös. Mut tänä viikonloppuna on st. michel ravit ja roktori, siellä menee varmaan lujaa. jeeee

Äänestä

Hanurista oli, pelkkää ryyppäämistä, eikä mitään muuta. Vaikka olin itsekin molempina iltoina paikalla ja ihan pelti kiinni, niin ensi vuonna taidan vetää kännit jossain ihan muualla. Pipariakin sain, mutta silti...

Niin ja lauantain "myöhästyminen" johtu siitä, että porukkaa ei ollu tarpeeks teltassa sillon ku Technicolorin olis pitäny alottaa. Eli järjestävän urheiluseuran tietoinen ratkaisu.

Äänestä
  • Sanotaan nyt näin, että hyvät kekkerit, hyvät artistit ja toi aikataulujen mättäminen on turhan tavallista tommosissa festarityyppisissä jutuissa. Plussaa myös se, että kersoille oli omat ohjelmansa. Tosin esim. Hanna Pakarisella olisi ollut paljon nuoria faneja, joille olisi voinut aidata oman viinattoman alueen.
    Tämä olisi voinut tuoda enemmän jengiä tapahtumaan. Nyt joudutaan kuulemma miettimään onko järkeä järjestää ensi vuonna, koska ihmisiä oli liian vähän.

    Ois se vaan niin hienoa, että mikkelissäkin ois tämmönen joka kesäinen tapahtuma, jossa suomen huippuartistit ja hyvä meininki. Täytyy toivoa, etteivät järjestäjät lannistu vielä vaan jaksavat järjestää samaisen mikfestin vielä uudemman kerran. Varmasti näiden pippaloiden kävijämäärä moninkertaistuisi vuoden parin sisällä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seikkailuhullu kirjoitti:

...vai mitkä niitten kekkereitten nimi nyt olikaan. Mitä ootte mieltä? Oliko onnistunu juttu? Ite olin pe la, otti päähä ku aikataulu mätti NIIIIN paljon!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu