Laitettiin rahaa noihin kirjaimiin tien viereen.
Hop Lopille tai vastaavalle lasten touhupaikalle ymmärrän tuollaiset
kirjavat epämääräiset tekeleet!!Mutta en kaupunkin toimesta elinkeinojen
edistämiseksi...Siihen tarvitaan kunnon kirjaimet tai sitten ei mitään tekeleitä
lapsille tuolla rahalla.
Hop Lopille tai vastaavalle lasten touhupaikalle ymmärrän tuollaiset
kirjavat epämääräiset tekeleet!!Mutta en kaupunkin toimesta elinkeinojen
edistämiseksi...Siihen tarvitaan kunnon kirjaimet tai sitten ei mitään tekeleitä
lapsille tuolla rahalla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikki elinvoimaryhmän touhut on rahaa kaivoon ja sonta sellaiseen.
suunnitellaan teollisuustontteja vaikkei kymmeniin vuosiin ole teollisuutta
tullut,eikä tule ennen kun aikuistutaan ja lopetetaan leikkiminen
Mitä mahtoikaan olla kustannus per kirjain :)
Olisi pitänyt asettaa kirjaimet uuden kiinteistön seinään,
Lauttakylä uutisoi yllävästi niin positiiviseen sävyyn herrahenkilöistä. Lisäksi toki kulttuuria, koiria ja kirkkoa. Olisiko aika saada toimitukseen joku mieshenkilö? Aluevisti on sentään aina askeleen tai kaksi edellä.
Ja alueviestin voi lukea netissä,Lauttakylä on niin pientä sotkua ettei voi
Nuo kirjaimet (huittinen) 2 tien varressa tuo kuitenkin huomattavan lisätulon pitäjään! Houkutus on suuri kurvata keskustaan ostoksille kun on tuon maamerkin nähnyt. Seuraavaksi tytöt voisi keksiä esim. pallimeren kaupungintalolle, johon ohikulkijat voisivat sukeltaa pitkän "ostos" päivänsä jälkeen.
Tää on ihan hyvä, joskin vähän hapuileva toimenpide. Että kunnanjohdon toimesta edes jotakin tehdään, että kunnan näkyvyyttä saadaan nostettua ohikulkevassa rekkavirrassakin.
https://alueviesti.fi/2025/10/15/odotetut-kirjaimet-saatiin-viimein-paikoilleen-hollywood-tyylisten-kirjainten-toivotaan-saavan-ohikulkijat-poikkeamaan-huittisiin/
Olisi tuohon jonkun lisärivin taikka kuvan voinut laittaa, pelkän kaupunkinimen sijaan. Vaikka sitten kahveekuppi ja sämpylä.