Entä jos ollaan paikalla vain me kaksi

Anonyymi-ap

ja törmätään toisiimme. Lähdetkö pakoon? Kumman kohtaat mieluummin, minut vai karhun ja kumpi pelottaa enemmän?

32

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karhun. Vastaan karhu.

      • Anonyymi
        UUSI

        🙋‍♀️karhu, karhu!

        Koska jo tulisit vastaan ja oltais me kaksi vain, en menis takuuseen itsestäni että hillitsisin itseni😘


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        🙋‍♀️karhu, karhu!

        Koska jo tulisit vastaan ja oltais me kaksi vain, en menis takuuseen itsestäni että hillitsisin itseni😘

        Se olisi unelma tilanne ettet hillitsekään.. 😘🤩🤗


    • Anonyymi

      En todellakaan lähtisi vaan kapsahtaisin kaulaan.

      • Anonyymi

        Kysyin tuota muuten kerran joltain, että karhu vai ihminen vastaantulijana? Olisihan siinä karhussa puolensa 😁. (Edellinen)


    • Anonyymi

      Karhun 🐻

    • Anonyymi

      En lähde pakoon

      • Anonyymi

        Etkö enää?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Etkö enää?

        En enää. Sivusta


    • Anonyymi

      Ajattelepa ihan ite.

    • Anonyymi

      Karhu pelottaisi enemmän , paitsi jos olet ilman housuja..

      • Anonyymi

        🤣🤣 No nyt repesin.


    • Anonyymi

      Jos totta puhun, niin oikeasti se nainen pelottaa mua selvästi enemmän kuin karhut. Olen kulkenut paljon metsissä yksin, eikä karhut ole pelottaneet. Mutta hänen kohtaaminen olisi vaan liian jännää. Olen tehnyt naisesta pelottavan mörön mielessäni, siksi kun tahtoisin olla hänelle rakas. Pelkään kohdata häntä, koska jäädyn 100% varmasti.

      • Anonyymi

        Koska ollaan nähty viimeksi?


    • Anonyymi

      Kumpaa pelkäät tuomo rotanraato

    • Anonyymi

      Mikään ei ole pelottavampaa kuin pelottava elokuva, varsinkin itsenauhoitetulla kasetilla, niin vastaan että molemmat.

    • Anonyymi

      En usko että pelkäisin sinua (häntä) enempää kuin karhua mutta pahin pelkoni olisi luultavasti minä itse😘

      • Anonyymi

        Suu sanoo toisin kuin sydän tuntee.

        Näin saattaa käydä.


    • Anonyymi

      Riippuisi ihan täysin hänestä. Hän saa minut helposti onnelliseksi tai surulliseksi. Vuosi sitten jäädyin vaan kokonaan, kun hän katsoi minua jonkun toisen miehen kanssa.

    • Anonyymi

      Minä ilahtuisin jos törmäisin uuteen kiinnostavaan mieheen. Voitaisiin mennä lenkille.

    • Anonyymi

      Karhun kohtaan.Mies pelottaa eniten.

    • Anonyymi

      Karhun ensisijaisesti, mutta yks tietty tyhmä mieskin kelpais.

      • Anonyymi

        Jaahas, mitäs jos molemmat viisaita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jaahas, mitäs jos molemmat viisaita.

        En yllättyisi enää mistään.


    • Anonyymi

      Onks tää jollei erämuijalle.
      Mä sanoisi etten kohtaista karhua varsinkaan sillo ku sillein on pennut. Ja voiko karhua sitt oikeasti kohdatakaan, yleensä se menee ihmistä pakoon.

      Rippuu ihan miehestä, kenestä miehestä sää puhut. Ilmeisesti itsestäsi.
      En tiedä kuka sä oot niin en voi sanoa susta. Kaipa sut vois kohdata ja mikäpä siinä kohdata, kun ei tunneta.

      Yleensä voin kohdata kaikki hyvät tyypit ihan vilpittömästi, mutt niitä kuspäitä juoksen karkuun, ku äiti o opettanut, ett pysy kaukana kus.päistä nii se on aika hyvä vihanhallinta ohjelma.
      Ja eiköhä ne eräät jo ymmärrä pysyä kaukana, kun oon sanonu niille aika pahasti.
      Ku ne suututtaa nii ne kantaa kaunaa lopun ikänsä ja kirjoittelevat sitt tänne suomi24, ett voi viude ku oli v.mäinen akka.

    • Anonyymi

      Sinut kohtaisin ennemmin. En lähtisi karkuun, koska en pelkää sinua ❤️

    • Anonyymi

      Karkasit aina kun ilmestyin paikalle. Miksi?

      • Anonyymi

        Puhutko jostain vanhoista? Epäreilua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puhutko jostain vanhoista? Epäreilua.

        Koko ajan välttelit ennen lähtöäsi 🧍🏼🏃‍➡️🏢🚶🏼‍♀️


    • Anonyymi

      Olen varmaan vähän muuttunut, enkä karkaisi.

      • Anonyymi
        UUSI

        Ihanko oikeasti?

        Se olisi tervetullutta. Voisimme jutella kuin mies ja nainen.


    • Anonyymi

      Hauska kysymys!! Kysymyksen sukupuoliasettelu jää hieman epäselväksi, mutta jos kuvitellaan että kaunis nainen kyseessä, ja hieman lämpimiä tunteitakin välillä. Ei silloin karkuun pötkitä, ehkä mietitään mielessä mikä olisi oikea matka jonka päästä puhuteltaisi naista, ettei astuttaisi aivan liian lähelle naisen henkilökohtaista aluetta. Paljon riippuu naisen käytöksestä, rohkeampi nainen hymyilee reippaasti ja jopa tulee lähelle seisomaan, silloin pyrkii miehenkin vetovoima siirtämään miehen lähemmäksi naista, kuin haistaakseen ja maistaakseen naisesta tulvivaa "hyvää". Joskus se hyvä voi saada mielet hieman sekaisinkin, ja vetovoima jonka se saa aikaiseksi, sekoittaa päässä kulkevat hermoimpulssit ja saa toimimaan kuin villien kuvitelmien johdatuksessa. Joskus voi toki olla viisainta lähteä pakoonkin, ei pelosta vaan jos kokee hetkessä raskasta halua tai jotain minkä pelkää johtavan johonkin peruuttamattomaan. Mutta silloin kun on aikaa, tykkää toisesta ja on yhteinen lupa halailla ja vaikka koskettaa enemmänkin, se kannattaa liittää mukaan tapaamiseen, koska se tekee siitä ainutlaatuisen mukavan ja lämminhenkisen ja vaikka se saisi muistelemaan pienellä kaipauksella.
      https://www.youtube.com/watch?v=APwxfytm6Gs&list=RDtZBcifVJDLs&index=5

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2408
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      56
      2178
    3. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      35
      1738
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      208
      1698
    5. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1640
    6. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      19
      1487
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      86
      1414
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      8
      1389
    9. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1314
    10. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1291
    Aihe