Halvin renkaidenvaihtopaikka?

Jees, mikä on halvin paikka porissa vaihdattaa talvirenkaat alle?
Nyt saa mainostaa firmaansa yhteystietoineen ja hinta alle kiitos.

Selkävaivaisena en itse rupea vaihtamaan joten on maksettava jollekin mutta kenelle?
29499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Hommaa sihteeri itsellesi.

Äänestä
  • Nyt ei tarvitse naukua kun aiheena on halvin renkaanvaihto.Jos minulla olisi varaa sihteeriin, voisin palkata vaikka äitisi vaihtamaan renkaat ja maksaa hänelle tonnin siitä.

    Mistä halpa renkaanvaihto siis?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Nyt ei tarvitse naukua kun aiheena on halvin renkaanvaihto.Jos minulla olisi varaa sihteeriin, voisin palkata vaikka äitisi vaihtamaan renkaat ja maksaa hänelle tonnin siitä.

    Mistä halpa renkaanvaihto siis?

    Mikä on sitten kallis renkaanvaihto, niin googletan sinulle siitä sitten halvemman.

    Äänestä

Porin puskaradiossa on ilmoituksia edullisista renkaanvaihdoista. Sitten on sellainen komea nuorimies, joka on ilmoitellut vaihtavansa renkaat edullisesti.

Äänestä

Miten olisi renkaan vaihto pientä peppuseksi ilakointi-tuokiota vastaan? Ei maksa mitään. Voiteluaineet ja henkilösuojaimet kuuluu kauppaan.

Äänestä
  • Voin tuoda sinulle keppihevosen jonka kanssa voit riemuita haluamasi ajan ja pitääkin sen vielä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Voin tuoda sinulle keppihevosen jonka kanssa voit riemuita haluamasi ajan ja pitääkin sen vielä.

    Kukaan normasali-ihminen ei ole kiinnostunut käytetystä keppihevosesta, sellanen kelpaa vain demareihin

    Äänestä

Sain renkaat vaihdettua 18 eurolla. Tämä siitä syystä, että maksoin euron/vuosi naapurin pojalle. Onneksi 92 vuotias naapurin vaari ei enää jaksanut vaivautua :P

Äänestä

Kysy Puuvillan pohjakerroksen siis parkkihallin pojilta. Tekevät myös autopesuja.

Äänestä
  • Eka asiallinen vastaus, kiitoksia!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Eka asiallinen vastaus, kiitoksia!

    Mitä asiallista ilman hintatietoa mainoksessa on.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mitä asiallista ilman hintatietoa mainoksessa on.

    Laitatko siis hinnan?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Laitatko siis hinnan?

    Mielenkiinnon mukaan. Ellei kiinnosta uhkailee migrillä niin ei tarvi maksaa mitään!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mielenkiinnon mukaan. Ellei kiinnosta uhkailee migrillä niin ei tarvi maksaa mitään!

    Viiii ja taas mennään klotsat ottamana.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Viiii ja taas mennään klotsat ottamana.

    Nyt taisi tulla kielioppivirhe?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Nyt taisi tulla kielioppivirhe?

    Se on se herra iso klots joka marisee palstalla eukostaan joka petti ja lähti kun ukko on ilmiselvästi hullu.Lääkärit kaasuttaa kaupassa hyllyjen välistä jne :D
    Saa nauraa aivan kippurassa sen harhoja palstalla mutta toivottavasti klotsa korjaa aivot.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Se on se herra iso klots joka marisee palstalla eukostaan joka petti ja lähti kun ukko on ilmiselvästi hullu.Lääkärit kaasuttaa kaupassa hyllyjen välistä jne :D
    Saa nauraa aivan kippurassa sen harhoja palstalla mutta toivottavasti klotsa korjaa aivot.

    Oikeasti se lähti, kun akka keskusteli jeesuksen kanssa kotona ihan ääneen, ja iski miestään veitsellä. Turha valehdella asioista joista ei mitään tiedä. Naisesta on tehty rikosilmoituksia, mutta ei niitä käsitellä kun perhepiiriin kuului poliisi.

    Äänestä

On nää firmat täynnä kusetusta jokainen.Euromaster lupailee hinnaksi 39Eur, joka on mielestäni kohtuullinen kun kyse on pelkästä vaihdosta, klikkailet eteenpäin ja paanakedonkadulla hinta pimpsahtaa yhtäkkiä 55Eur joka on 20min hommasta melko suolainen hinta.
Valtarenkaassa lisäillään omia extroja vaihdon jälkeen hintaan (mutqu me vaihdettii venttiilit ettei sit vuoda) vaikka kukaan ei pyytänyt ja onko ne entiset sitten rikottava vai voiko käsitellä varoen toisen omaisuutta?

Monet muut sivut sitten ei edes kerro hintoja vaan pitäisi soittaa nämä kaikki läpi saadakseen tiedon on se vaikeeta kertoa se hinta sivulla vai eikö kerrota siksi kun hinta on korkea?

Maksaisin kympin/rengas pelkkä vaihto.Onko olemassa sellaista firmaa muuta kuin motonet joka on buukattu loppu kuuhun asti täyteen?

Äänestä

Voiko enää alemmas vajota, kun pitää täällä kysellä renkaanvaihtoa. Vastaukset on täällä samaa tasoa kuin kysymyksetkin. Vaihda autoa missä on valmiiksi talvirenkaat.

Äänestä
  • Itkisitkö onnesta jos panisin sua kunnolla?

    Äänestä

  • Urheiluseurat vaihtaa. Pitu Pihlavassa ja rahat menee seuralle.

    Äänestä

  • Kas, sieltä taisi vastailla euromasteri tai valtarengas kun noin on hiekkaa "siellä".

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Kas, sieltä taisi vastailla euromasteri tai valtarengas kun noin on hiekkaa "siellä".

    Pilllussako?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Itkisitkö onnesta jos panisin sua kunnolla?

    Surisisin.

    Äänestä

Halvin renkaanvaihtopaikka on meidän takapiha, ei maksa mitään !

Äänestä

Minä olen porin halvin. 10e vaihtotyö ja rengashotelli. En takaa että saat paremmat renkaat vaihdossa tai edes samat mutta jotakin saat.

Terv. Mr alzheimer

Äänestä

Vaimolla on karmeat renkaat vyötäröllä. Kukas ne vaihtais pienenpään.

Äänestä

LUJAKUMI

Äänestä

ärkioski on hyvä mesta, vaihtuu hetkessä tilin saldo miinukselle kun psykopaatti naputtelee kassakonetta, sen jälkeen ei ole huolta renkaista kun ulosotto vie autosi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jees, mikä on halvin paikka porissa vaihdattaa talvirenkaat alle?
Nyt saa mainostaa firmaansa yhteystietoineen ja hinta alle kiitos.

Selkävaivaisena en itse rupea vaihtamaan joten on maksettava jollekin mutta kenelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu