Huonompi homma, kun murtautuu rakennukseen ja varastaa kuparia rakenteista joissa on asbestia. Aika ikäviä terveysongelmia odotettavissa tulevaisuudessa.
Asbestoosi on vakavasti otettava sairaus, joka voi puhjeta jo yhdestä altistumiskerrasta, joskaan ei välittömästi, vaan vasta vuosien jälkeen.
Asbesti lisää huomattavasti riskiä sairastua keuhkosyöpään tai keuhkofibroosin tyyppiseen sairauteen ja parantavaa hoitoa ei ole. Ainoa parantava hoito on kuolema.
Onnittelut näille varkaille.
Ei tuo metallien varastaminen ihan uusi ilmiö ole.
Olikohan se 60- vai 70-luvulla, kun muuan "nero" keksi varastaa johdinta keskijänniteverkon muuntajasta. Voimapihtien kumikahvojen eristyskyky ei ollut riittävä ja siihen se homma jäi. 20 kV oli hänelle liikaa.
https://yle.fi/a/74-20188970
Asbestia keuhkoon varkaille
Anonyymi-ap
0
139
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait52878- 392517
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381383- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32776
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi26632Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596