Chateista on niiiiiiiin iso keskusteluapu, keskustelu rauhoittaa mieltä ja aina on järkevää tekemistä, mukavaa seuraa ja uusia ideoita 👌 puoleen ja toiseen. Kyllä kyllä, eiks?
Chat auttaa masennukseen
4
248
Vastaukset
- Anonyymi
Tän kyl täytyy olla maksettu mainos elikkäs paljos sait?
- Anonyymi
Paljon siunattua sielua ja pyhitettyä mieltä, mitä sitä autuas sättäri muuta kaipaisikaan
Kuin ihastuttavaa vertaistaan
👻🫂👻
Hei,
Vertaistuki voi olla hyvä voimavara ja keskustelu vertaisen kanssa voi helpottaa ja tuoda uusia näkökulmia. Joskus ammattimainen keskustelu on tarpeen. Keskustelu voi olla hyödyllistä ja tukevaa tapahtuipa se chatissä, kasvokkain tai puhelimessa.
Tukinetissä on päivittäin useita eri järjestöjen järjestämiä ryhmächattejä. Kaikki Tukinetin chatit ovat ohjattuja ja niihin voi osallistua anonyymisti nimimerkillä. Aiheet ja kohderyhmät vaihtelevat laidasta laitaan ja ihan kaikille avoimiakin chattejä on. Tukinetin etusivun chat-karusellista näkee parhaiten mitä on meneillään juuri nyt ja mitä seuraavaksi tulossa.
Lisäksi ma ja to klo 15–21 sekä ti ja ke klo 15–19 on aikuisten kahdenkeskinen MIELI Kriisichat, jossa voi jutella päivystäjän kanssa mistä tahansa mielessä olevasta huolesta tai hankalasta elämäntilanteesta.
- Tukinet.net - Tukipisteesi netissä https://tukinet.net/
Ystävällisin terveisin
MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata- Anonyymi
Chatissa on paljon yksinäisiä, juttuseuraa kaivataan. Sitten ne ongelmat tuppaa kärjistyy turhuudeksi, kun on liian paljon ristiriitoja. Hyvä asia muuttuukin painajaiseksi, riippuen juttukavereista ja yleisestä ilmapiiristä. Kaikkee ei voi voittaa, jostain on luovuttava!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?932777Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1452284Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark312154- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836