Sannan uusi kirja - kuka ostaa!

Niin, tiedä mitä jänniä paljastuksia sieltä putkahtaa?

- virka-asunnolla biletys ja sekoilu
- suurten tilataksien kanssa suhaaminen
- kaulan nuolentaa VIP partyissa
- juoppoisän tarinat
- jauhojengin pölinää ja kauheita dance-muuveja
- taksien kanssa huutoa ja möykkää, kiroilua kuskeille
- äänestäjien pettäminen, karmealla tavalla
- uusi "ura" neuvonantajana höpö-höpö Englantilaisen höpö höpö firman konsulttina.

Miten mahtavaa kun saa tämän kaiken pian kansien väliin!

Vai löytyykö hyvin pian Tokmannin Ale-laarista? Todennäköisesti. Kuka maksaisi punaista puupenniä moisesta liirumi-laarumi-roskasta?
18255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Naisiin kohdistuva verkkoväkivalta politiikassa
Naiset ovat edelleen aliedustettuina EU-maissa kaikilla poliittisen päätöksenteon tasoilla sekä poliittisissa puolueissa. Tilanteen alkuperä on monimutkainen, mutta yksi syy on politiikassa toimiviin naisiin kohdistuva väkivalta (niin verkossa kuin sen ulkopuolellakin), joka voi saada naiset harkitsemaan pitkään ennen kuin he lähtevät mukaan politiikkaan.
Naispoliitikot, -toimittajat ja -ihmisoikeuksien puolustajat kohtaavat EU:ssa enemmän julkista, verkossa tapahtuvaa hyväksikäyttöä kuin miespuoliset kollegansa. Naispoliitikkoihin kohdistuvat hyökkäykset ja hyväksikäyttö ovat yleisiä verkossa, koska tällaiset teot tapahtuvat nimettömästi, saavuttavat suuren yleisön ja pyrkivät hiljentämään kohteensa.
https://www.europarl.europa.eu/topics/fi/article/20241205STO25880/mita-on-naisiin-kohdistuva-verkkovakivalta-ja-miten-sita-ehkaistaan

Väkivalta ja siihen kuoleminen ovat ilmiön ääripää. Jo pitkään on puhuttu naisvihan pyramidista. Sen pohjalla on kaikenlainen arkipäivän seksistinen läpänheitto, halveksunta ja syrjintä. Pohja pitää pystyssä rakennetta, joka sitten äärimmillään tukee naisiin kohdistuvaa vakavaa väkivaltaa.
https://yle.fi/a/74-20188370

Äänestä
  • Samoja höpinöitä kuin aina ja miesvihaa? Eipä tule ostettua eikä luettua jonkun demarin muunneltua totuutta.
    Muualla maailmassa on paljon parantamista asioissa, mutta Suomessa naiset voisivat lopettaa itsensä paljastelun, myymisen ja naisen arvon alentamisen sillä lailla.
    Kuka enää arvostaa naista, kun itseään myy netissä kaikki paikat esillä? Sitten kehutaan, miten paljon hankkii. Ei se raha tee h*****ta sen parempaa.

    Äänestä

  • Juuri näin
    Nämä elämänsä sotkeneet örveltäjät joka päivä oksentavat pahaa oloaan. Jos yksi on pettänyt ne kohdistaa vihansa kaikkin naisiin.silloin on naapurin naisetkin vihan kohteena tai Kerttu Kuopiosta.tietenkin kaikkia haukkumanimiä käyttäen.

    Äänestä

Sanna osaa kuulemma johtaa myös huutamalla.

Äänestä
  • Kuin myös Riikka ja monet muut.

    Äänestä

  • Todellinen johtaja voi vaikka puhua hiljaa ja jopa kuiskata, kun auktoriteetti ja osaaminen on kunnossa - vain sisimmässään heikot ja epävarmat korottavat ääntä, kun ymmärtävät että nyt on turhan suuret Nokialaiset jalassa.

    Sori, mutta totuus joskus kirpaisee..

    Äänestä

Tottakai ostan. Ihan tiettyjen ihmisten kiusaksi. Laitan kunniapaikalle kirjahyllyyn 📚. Oi niitä aikoja.

Äänestä
  • Sinun luonasi käy sitten näitä tiettyjä ihmisiä, joita haluat kiusata Marinin kirjalla. Sinäpä se erikoinen emäntä tai isäntä olet, kun tuolla lailla kiusaat vieraitasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Sinun luonasi käy sitten näitä tiettyjä ihmisiä, joita haluat kiusata Marinin kirjalla. Sinäpä se erikoinen emäntä tai isäntä olet, kun tuolla lailla kiusaat vieraitasi.

    Näytän myös vieraille Sannan jauhotansseja. Se vasta kunnon kiusaamista on.

    Äänestä

  • Häpeä! Vai että oikein kunniapaikalle, sulla tuskin on edes kirjahyllyä? Vie mieluummin vessaan, voi tarpeen vaatiessa repaista sivun tai kaksi jos Embo sattuu loppumaan..

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Häpeä! Vai että oikein kunniapaikalle, sulla tuskin on edes kirjahyllyä? Vie mieluummin vessaan, voi tarpeen vaatiessa repaista sivun tai kaksi jos Embo sattuu loppumaan..

    Saa kirjasta miljoonan ainakin. Ei tarvitse itkeä sopulien, ettei kirja tee kauppaansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Saa kirjasta miljoonan ainakin. Ei tarvitse itkeä sopulien, ettei kirja tee kauppaansa.

    Slaavitansseilla ja muilla erikoisuuksilla voi myös rikastua.

    Äänestä

  • Sama

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Näytän myös vieraille Sannan jauhotansseja. Se vasta kunnon kiusaamista on.

    Minä myös olen ryhmäni kanssa treenannut täydellisen kopion Jauhojengin upeista muuveista, voisi melkein väittää että aika eroottista kamaa :)


    Toki olemme kaikki vahvasti ylipainoisia ja aika iäkkäitä 70+ mutta lopputulos on huikea!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Saa kirjasta miljoonan ainakin. Ei tarvitse itkeä sopulien, ettei kirja tee kauppaansa.

    Jos on käyttöä rekka-auto lastillisella punaisia puupennejä niin mikäs siinä?
    Mutta voiko niillä ostaa mitään?
    Onko niillä arvoa?

    Ei ole.

    Ehkä mökin saunan sytykeeksi käyvät? Jos tarpeeksi kuivia ..

    Äänestä

Aika moni.

Äänestä

Kyllä. Laitan vielä jouluvalot ympärille ja sitten siemastaan lasi kuohuvaa Sannan kunniaksi 🍾

Äänestä
  • Mulle 24 x Pirkka 0,33 ja bileet vain paranee - koskaan ei voi liikaa juhlistaa Vasemmistoliiton, KommuNISTIEN ja SDP:n kaipuuta Neuvostoliiton aikoihin - kyllä ne vielä palaavat, nopeammin kuin kukaan uskoo!

    (Terveisiä Putinille - kyllä täällä jaksetaan odottaa uutta, parempaa maailmaa)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Niin, tiedä mitä jänniä paljastuksia sieltä putkahtaa?

- virka-asunnolla biletys ja sekoilu
- suurten tilataksien kanssa suhaaminen
- kaulan nuolentaa VIP partyissa
- juoppoisän tarinat
- jauhojengin pölinää ja kauheita dance-muuveja
- taksien kanssa huutoa ja möykkää, kiroilua kuskeille
- äänestäjien pettäminen, karmealla tavalla
- uusi "ura" neuvonantajana höpö-höpö Englantilaisen höpö höpö firman konsulttina.

Miten mahtavaa kun saa tämän kaiken pian kansien väliin!

Vai löytyykö hyvin pian Tokmannin Ale-laarista? Todennäköisesti. Kuka maksaisi punaista puupenniä moisesta liirumi-laarumi-roskasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu