Oisko kellään mitään ideoita että miten saada vanhemmat suostumaan että saan ajaa crossilla kylillä? Olen koittanut vaikka mitä muttei ole suostunut.
Miten päästä ajamaan kylille?
4
424
Vastaukset
- Anonyymi
Lähdet vaikka yöllä salaa kylille rälläämään. Sitten poliisit tuo sinut kotiin ja puhuttelee vanhempia. Siinä teillä sitten on naurussa pidättelemistä kun asiasta yhdessä vanhempien kanssa juttelette!
- Anonyymi
Kunnolliset vanhemmat ei anna lupaa siihen ikinä. Vanhempasi ovat vastuussa sinusta täysi ikään asti.
Ole iloinen että olet edes saanut crossin. Minulle ei ikinä ostettu mitään ja kesätyörahoillakaan en saanut sellaista itse hankkia. - Anonyymi
Onhan se crossi tieliikennekelpoinen, vekuutettu ja rekisterissä. Muuten sillä ei ole asiaa kylille.
- Anonyymi
On ideoita, on!
1. Kasva täysi-ikäiseksi.
2. Kasvata sitä järjeksi sanottuakin. .
3. Kun olet koulusi käynyt, niin mene töihin. Sieltä saat palkkaa. Sillä palkasta sivuun jäävällä rahalla osta sellainen kulkupeli kuin haluat.
4. Noudata liikennesääntöjä niin saat ehkä pitääkin sen kulkupelisi.
Näin helppoa se on! Tuhannet suomaalaisetkin ovat tuon osanneet, joten ehkäpä jopa sinäkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31327403
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482314- 2021671
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien411592Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561586- 341341
- 1221028
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.44913Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex96910