Olisiko tässä sopiva vaimo jollekkin Upm:n koneenhoitajalle?
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000011439661.html
Nyt hän kertoo elävänsä deittailemalla rikkaita miehiä ulkomailla: Miehet maksavat vuokra-asunnon, illallisia ja kalliita merkkilaukkuja. Usein hän saa käyttöönsä myös deittikumppanin luottokortin.
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000011439661.html
Nyt hän kertoo elävänsä deittailemalla rikkaita miehiä ulkomailla: Miehet maksavat vuokra-asunnon, illallisia ja kalliita merkkilaukkuja. Usein hän saa käyttöönsä myös deittikumppanin luottokortin.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Eiköhän tuo mielummin valitse opettajan niin pääsee matkustelemaan eri maihin
Keikarit on huijarit on naisten mieleen.
Vaan sulle ei edes rahasta onneton
Tulihan se taas sieltä, ei ainuttakaan kesklustelua ilman munkinhokemista! Toisille on nainen elämän ykkösasia, mutta munkinhokijalla se on 24/7 munkki ja jämpsän portti!
Sinähän sen tiedät kun hoet tuota samaa mantraa
Mantraa, heh heh!
Sinulla se mantra on housuissa, munkeissa ja jämsän portissa kun jaksat jankata samaa typeryyttä vuodesta toiseen! Aikuistu jo!
No mikset mene kun hoet
Ikävä ilme naisen vallitseva olemus. Karmiva juttu.
Ketä kiinnostaa
Eipä taida koneenhoitajat kelvata noille muijille. Rahamiehistä kun ovat kiinnostuneita. Ja rahamiehet eivät mene paperitehtaille koneenhoitajiksi. Rahamiehet bisneksineen liikkuvat omissa piireissään eivätkä mene pienipalkkaisiin tehdastöihin.
Vaan sulle ei edes rahasta onneton
Voi ottaa paperimiehen jos rahaa yli 6000 €/kk
samoin paperiliiton toimitsijat 10000 €/kk
monilla talo rivieralla
Oikeat rahamiehet ei tehtaalle töihin mene, kyllä näin on. Rahamiehet on niitä, jotka tienaavat miljoonia vuodessa ja istuvat edustusautojen takapenkeillä ja isoissa toimistoissa. Paperiliittokin on kohta liitto vain paperilla. Häviävä ammatti muutenkin koko paperimiehen ammatti.
Jääkiekkoilijan vaimona menisi myös hyvin. Rahaa kun olisi niin voisi pikkurouva vaikka jonkun diipadaapa wellness-busineksen laittaa pystyyn ettei kotona päivät pitkät ollessaan pitkästy.
Kyllähän paperimiehet ihan hyvin tienaa niin matalalla koulutustasolla. Ala on tänä päivänä vaan niin epävakaa, että ei sitä taida edes hyvä palkka kompensoida. Vuorotyö on myös raskasta luullakseni, että siinä mielessä ovat kyllä palkkansa ansainneet.
Juuri näin.
Öisin on aikaa pohtia vaihtoehtoja 🤔
Tämä parempi, kuin jämpsäläinen nainen