Älkää tilatko mitään Solarstaff group Oy firmalta. Juuri konkurssin tehnyt perävalotakuu firma en suosittele kenellekään!!!
Varokaa !!Propower energy Oy=Solarstaff group Oy
9
521
Vastaukset
- Anonyymi
Mites tilaat konkurssissa olevalta? Eikö toiminta ole silloin kaput kun konkurssi astuu voimaan?
- Anonyymi
Mainitsin vain että vaihtoivat vaan firman nimeä. Muuten samat huijarit asialla.
- Anonyymi
Mielenkiintoista. Mainitsevat uudella sivullaan kuitenkin edellisiä asiakkaita referensseinä. Asennuksia tehty 2019 lähtien, uusi Solarstaff Group Oy perustettu kesällä 2025.
- Anonyymi
Outoo kun paneeliporuhkat on niin oikeassa aina ja niin rehellissii
- Anonyymi00006
Ostin propowerilta paneelikentän asennuksen ja kun ongelmia tuli vierittivät kaiken minun, tilaajan syyksi. Tuttu sähkömies tuli sitten korjaamaan ja ilmoitti että paneelikenttä oli asennettu täysin vastoin standardeja eikä maadoitettu, eli oli potentiaalisesti hengenvaarallinen. Täysi huijari lafka, eikä ihmetytä lainkaan että ovat konkurssiin menneet.
- Anonyymi00007
Ihanko totta voitko todistaa oikeudessa
Vai onko vain sana sanaa vasten
Asiantuntija paneelisti - Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Ihanko totta voitko todistaa oikeudessa
Vai onko vain sana sanaa vasten
Asiantuntija paneelistimihinkäs oikeuteen konkurssiin mennyt firma olis menossa :D ootko idiootti
- Anonyymi00008
Onnen kauoaa se on
- Anonyymi00010
Konkurssihakemuksessa näkyy olevan velkojana työeläkevakuutusyhtiö... Tuo kielii aika suoraan siitä että firmassa on jätetty palkkoja maksamatta falskein perustein ja aiheesta on tehty tutkinta ja työeläkevakuutusyhtiö on tämän jälkeen ruvennut karhuamaan noista maksamattomista tunneista kerääntyneitä TyEL maksuja ja firma mennyt konkkaan kun olleet liian suuria. Kertoo aika paljon puljusta jos noita karhutaan niin paljon että täytyy laittaa lappu luukulle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572794Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362409SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past911657Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301129Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155821Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80754Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52696Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44672- 43655