Suomibaarien ykkönen Pattayalla

Anonyymi-ap

Katselin Facesta hieman mitä Pattayalla kuuluu. Hyvältä näyttää Ananasbaarin kehitys!

Laakkonen on onnistunut laittamaan Pineapplen kukoistamaan. Kotoisaa ja laadukasta ja varsin huokea hintataso. Wagyu- burger kuvassa
https://ibb.co/1tKwnHHg

Suomi- ja länsiruoan lisäksi Pineapplen menussa on 27 erilaista thairuoka- annosta
https://ibb.co/p688sFfN Facesta näet koko menun, siellä on lohet ja laatulihat parhaassa muodossaan

Nyt on jätskiallaskin hommattu makean himoon
https://ibb.co/Dfb1qz72

Keittiövermeet viimeisen päälle
https://ibb.co/84NrYxpz

Kahvivalikoimaa erittäin huokeaan hintaan
https://ibb.co/S76Hcfw9

Laakkonen on myös ykkönen järjestämään golfretkiä ja tietenkin myös kalastusretkiä, joista hänen tarinansa Pattayalla sai alkunsa. Vielä kun olisi se vanha thaimaalainen puinen klassinen kalastusvene tallella, niin antaisin 10 pisteen arvosanan päälle vielä plusmerkin.

Ei ole ihme että mesta on suosittu ja kun isäntäkin on rehti, reilu ja mukava seuramies niin ei voi muuta kuin nostaa hattua ja toivottaa mitä parasta lähestyvää sesonkia!

2010

19

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pasanen suuressa viisaudessaan juuri sanoi että suomalaiset pitää Pattayalla ryöstöhintoja ja tyhmät sinisilmäiset suomalaiset maksaa.

      • Anonyymi

        Se koskee kaikkia suomibaareja ympäri maailman.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se koskee kaikkia suomibaareja ympäri maailman.

        Höpöhöpö. Niillä ei rahaa tehdä ne on ennemminkin kallis harrastus. Sesonkina pakko repiä koko vuoden tulos. Yksi Patilan ravintoloitsija sanoi että joulukuu-tammikuun liikevaihto on yhtä suuri kuin kymmenen muun kuukauden yhteensä.
        Silloin ei voi myydä omakustannehintaan.


    • Anonyymi

      Uskomatonta rahastusta, pitää ehdottomasti paikkansa että suomalaista huijaa tuolla eniten toinen suomalainen.
      Raportoin asian eteenpäin Pattayan kuluttuja-asiamiehelle joka lupasi tutkia asiaa lopulta kun ruskea kirjekuori vaihtoi omistajaa pöydänalitse kulkien.
      Pattayan maine kärsii näistä suomihuijareista.

      • Anonyymi

        Kuluttuja-asiamies on parempi kuin kulottuja-asiamies. Pasanen varmaan osaa kertoa perustelut että mitä rahastusta on 50 bahtin kahvi tai 70 bahtin bisse? 125 bahtin possu tai kanasetti taikka 150 bahtin seafood? Eihän missään ole tuon halvempaa.


    • Anonyymi

      Taas joku savolainen on ostanut surkeasti menestyneen kuppilan ja nyt kehuu sitä täällä, missäpäin muualla.

    • Anonyymi

      Edesmenneen ravintola Helmen omistaja kertoi että 60 bahtia bissestä on omakustannehinta, kun otetaan huomioon rahdit ja kylmäkaapin sähkönkulutus sekä tarjoilijan palkka. 70 bahtissa on siis 27 sentin kate, joka on Pasaselle katastrofaalista ylihinnoittelua.

    • Anonyymi

      Köyhälle kaikki on HALPAA

      rikasta vituttoo ko jää iliman

    • Anonyymi

      Tarjotaanko siellä läskisoosia ja kiljua kuksasta?

    • Anonyymi

      Pasasen neronleimauksia: "Kuka hullu menee baariin juomaan kaljaa kun se on kaupassa paljon halvempaa"

      • Anonyymi

        Olen kuullut eräältä pohjanmaan häjyltä että hänellä on vaimo varalta jos raha ei riitä parempaan, niin omalta saa ilmaiseksi 😎


    • Anonyymi

      Yleisasioiden erityisasiantuntija Pertti Arnold Possonen on myös suomiravintoloiden etäasiantuntija käymättä niissä. Syyksi mainitsee ettei viihdy suomalaisten seurassa.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui olemaan kertaakaan käymättä suomiravintoloissa, mutta kovasti on niistä tietoinen kuinka ne riistää ja ryöstää asiakkaan hirmuisilla hinnoillaan kuten 125 bahtin possu tai kanariisisetillä, taikka 50 bahtin kahvilla tai 70 bahtin Changilla.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui myös olemaan kertaakaan käymättä katsomassa mitään urheilua, peliä tai matsia.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui välttämään kaikenlaisen liikunnan, ulkona liikkumisen ja harrastamisen.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui olemaan kertaakaan käymättä buddhalaisissa temppeleissä, peläten kolehtihaavimiestä jonka oletti vaanivan temppelin sisäpuolella uskomuksineen.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui olemaan kertaakaan käymättä katsomassa mitään musiikkitapahtumaa, showta taikka vastaavaa,

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui hienosti välttelemään merkkivaatteita, hierojia, parturia, räätäliä, optikkoa, hammaslääkäriä ja hammasharjaa, sekä myöhemmässä vaiheessa vielä siivous -ja pyykkipalveluita.

      Kymmenen vuoden aktiivisen kotona oleskelun aikana Thaimaassa onnistui välttämään kaikki suomalaisten tapahtumat, kuten pikkujoulut tai muut kansallismieliset tapahtumat. Nehän olisi varmaan ryöstäneet Pasasen putipuhtaaksi.

      Kaiken tämän ansiosta hän on elänyt huomattavasti paremman elämän kuin muut, koska lääkityksen vuoksi kokee ettei hänellä ole laisinkaan stressiä ja kaikilla muilla on ohimosuonet piukeina.

      • Anonyymi

        Valovuosia työttömänä ollut Römppäsen Veikko antoi neuvon Suomen ministereille:
        "Elkeepä tehkö mittää ni ei tuu virkavirheitä". Pasanen on ottanut tuosta neuvosta vaarin eikä ole haaskannut aikaansa joutaviin asioihin. Kansa tarvitsee leipää ja sirkushuveja, mutta Pasanen on vienyt tämän hieman pidemmälle ja tarvitsee vain leipää. Bepanthenia tarvitsee lisäksi myös kun leivän poistoputken pää on ärtynyt.


      • Anonyymi

        Lähes kaikki väitteesi ovat valehtelua , joten en viitse niitä edes kommentoida. Muista en tiedä mutta elämäni on selvästi laadukkaampaa kun 2010, vastaava...


    • Anonyymi

      Nyt meni baarit kiinni pitkäksi aikaa, kuninkaan äiti delas muutama tunti sitten ja kuningas julisti vuoden suruajan.

      • Anonyymi

        Ei mene mikään kiinni. Kuningas on määrännyt vuoden mittaisen suruajan kuninkaalliselle perheelle ja hovin jäsenille.

        Hyväntekeväisyyden ja tasa-arvon ajajia oli hän. Vanhan kuninkaan vahva taustahahmo ja kaikkien thaimaalaisten rakastama jota suree koko Thaimaa.

        Suomipojat on näköjään kalassa paraikaa Pattyalla https://ibb.co/gLFC3MYx

        2010


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei mene mikään kiinni. Kuningas on määrännyt vuoden mittaisen suruajan kuninkaalliselle perheelle ja hovin jäsenille.

        Hyväntekeväisyyden ja tasa-arvon ajajia oli hän. Vanhan kuninkaan vahva taustahahmo ja kaikkien thaimaalaisten rakastama jota suree koko Thaimaa.

        Suomipojat on näköjään kalassa paraikaa Pattyalla https://ibb.co/gLFC3MYx

        2010

        Olin kerran tuolla kalassa kansain välisen seurueen kanssa ja sain näin suuren kalan...

        By NumBaII, kala mies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olin kerran tuolla kalassa kansain välisen seurueen kanssa ja sain näin suuren kalan...

        By NumBaII, kala mies

        Posso on niin kova kalamies että sen kalavalheetkin on paljon suurempia kuin toisten kalavalheet!


    • Anonyymi

      Väinämöisella oli muhkea kalansaalis. Teki kanteleen hauen leukaluusta ja sillä säestäen lauloi Joukahaisen suohon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4370
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4109
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      115
      3682
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3557
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3393
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      90
      2962
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe