Hyvinvointialue tekee pilkkaa veronmaksajista!

Anonyymi-ap

Kolme tuntia roikuttu puhelimessa ja kuunneltu automaatista joutavaa lässytystä kuinka vastaanottovirkailijat tekevät parhaansa, vaan kun eivät viitsi vastata puhelimeen. No, jos tämä on nyt näin vaikeaa, niin miksi me maksaisimme verojakaan tästä paskasta, jossa toimintaan budjetoiduts rahat varastetaan hallinnon ja byrokratian toimesta, tyyliin Nina Brask. Onneksi voin yrittäjänä siirtää suuren osan tuloistani pois Kotkan alueelta, niin ehkä silläkin saadaan hiukan taottua järkeä alueen päättäjien päihin.

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka vielä muistaa kun tarvittiin "leveämmät hartiat"? Demari-pösilöillä oli kova usko siihen, että sillä keinoin saadaan voimaa ja tehokkuutta vastaanottotoimintaan. Asiantuntijoiden järkipuhe oli kuin vesi hanhen selässä ja Sanna Marinin johdolla tehtiinkin vuosisadan suurin ja kallein sote-munaus.

    • Anonyymi

      "Ohjaa asiantuntijalle", heh heh? Onkohan niitä oikeasti?

    • Anonyymi

      KymHva Rekry palkkaa vanhustyöhön "asiantuntija fakebook osaajia" maanantai ja perjantai etätöihin meiän hyvään tiimiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      290
      4771
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      51
      2963
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe