Luin Mikko ja Helena Koivun erosta.
Huomasin, että meillä samainlaiset avioerot ja avioeroon liittyy VAIN YKSI lapsi.
Me ollaan Helenan kanssa molemmat saatu AVIOLIITTOJEN KAUTTA JULKKIS SUKUNIMET JA EX-MIEHET JOTKA KÄYVÄT MEIDÄN SEKÄ LAPSEN KUNNIAN PÄÄLLE JOKA ON TUOSTA AVIOLIITOSTA JA SYRJIVÄT VIELÄ SUORAAN UUDEN VAIMONSA JA UUDEN PERHEENSÄ KANSSA!
Minä en ainakaan ex-miestäni huoli takasin!
Huomasin, että meillä samainlaiset avioerot ja avioeroon liittyy VAIN YKSI lapsi.
Me ollaan Helenan kanssa molemmat saatu AVIOLIITTOJEN KAUTTA JULKKIS SUKUNIMET JA EX-MIEHET JOTKA KÄYVÄT MEIDÄN SEKÄ LAPSEN KUNNIAN PÄÄLLE JOKA ON TUOSTA AVIOLIITOSTA JA SYRJIVÄT VIELÄ SUORAAN UUDEN VAIMONSA JA UUDEN PERHEENSÄ KANSSA!
Minä en ainakaan ex-miestäni huoli takasin!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Naisia kiinnostaa valta, julkisuus ja raha, eikä miehen sisin?
Minä kyllä miestänikin ajattelen suurella rakkaudella.
Meidän ei kyllä tarvi riidellä mieheni kanssa mistään, kun me lopulta päästään yhteen.
Meidän lapsi/lapsetkin olisivat maailman onnellisimpia tavallisen perheen lapsia jos meillä olis lapsia, mutta me ollaan niin vanhoja että me syrjitään oman perheen perustamisessa.
Piti laittaa, että MEITÄ SYRJITÄÄN OMAN PERHEEN PERUSTAMISESSA.
Lisään kyllä, että meni kyllä jännäksi tämä KUNNIA PELI!
Minusta minun serkku-poika asuu Minnesotan osavaltiossa USA eli AMERIKASSA!
Onneksi Gävlen Brynäsin jääkiekkoilijat olivat OLYMPIA KULTAA PELAAMASSA ja minä olin SUOMI 100 vuonna VANHEMMAN PANOSTAJAN TYÖSSÄ OPPIJAKSOLLA HELSINGISSÄ OLYMPIASTADIONILLA.
Minä kävin SUOMI 100 VUONNA GÄVLESSÄ, KOSKA TÄTINI KUOLI JA HÄNET OLI HAUDATTU 6.12.2017.
EI PÄÄSTY HAUTAJAISTIIN, MUTTA ME KÄYTIIN ÄITINI KAHDESTAAN MUISTAMASSA KAIKKI HEITÄ MAAILMAN ENKELEITÄ.
KYSEESSÄ OLI KUNNIAN OSOITUS, KOSKA GÄVLEN BOMHUSIN KIRKKO KAUNIS VANHA PUU-KIRKKO JA HAUTAUSMAA ON KIRKON PIHALLA. VIIKIENKIEN HAUTA ON SIELLÄ KIRKON PIHALLA MYÖS.
EI HAUTAUSMAALLE SAA MENNÄ JOS EI OLE LÄHEISIÄ HAUDATTU SINNE!
MINULLA ON JA ME TURJAKKEET VOIDAAN MIEHENI KANSSA OLLA VAIKKA VIIKINKEJÄ JOS ME HALUTAAN ❤️🙏🏻😇
Kieltämättä olishan se mielenkiintoista saada tietää miten käy, kun mieheni kanssa VIIKINKEINÄ juodaan VALLHALLAA kotona.
Eka kerralla minä näin Jeesuksen ja en kehannut edes sanoa, että minä katsonut kaverini miehen ihan toiseksi mieheksi.
Tultiin Suomi 100vuotta KUNNIA edustus matkalta Ruotsista. Mentiin kahville niin Herra Jeesus oli ihan itse siellä paikalla.
En tietenkään tervehtinyt, koska minä odotteli niitä KUNNIANLOUKKAUS KÄRÄJIÄ.
EIKÖ SE RIITÄ, ETTÄ HÄN OLI SENTÄÄN VUODEN 2018 ENSIMMÄINEN MIES JONKA NÄIN, KUN PALASIN KUNNIA EDUSTUS MATKALTA RUOTSISTA TAKAISIN SUOMI 100 VUOTTA VANHEMPANA PANOSTAJA NAISENA.
NOIN SUURTA KUNNIAA EI OLE EDES MINUN EX-MIEHET SAANEET.
Mieheni on sellainen, että HÄNEN PITÄÄ OLLA JOKA PAIKASSA TÄRKEÄNÄ PÄTEMÄSSÄ ENSIN, koska niinhän MINUNKIN PITÄÄ!
Minä poikkesin tavoistani ja annoin HEIDÄN PÄTEÄ ENSIN niin ME VOIDAAN PÄTEÄ KUNNOLLA KERRALLA!
Halveksutko sä äijä jotenkin naisia kuitenkin noilla teksteillä, eli et osaa asettua naisen asemaan? Niinkö? Olevinaan olet puolellaan?
Oli kyllä ikävä katsella kahta avionrikkojaa oikeudessa marttyyriä esittämässä ja syyttämässä ihmistä, joka on heidän aviorikoksen uhri. Mikäs persoonallisuus se olikaan tyyppi, joka ei kadu eikä tunne myötätuntoa? Kun esitetään niin hurskasta uskovaista pitäisi tietä, mitäs mieltä avioliiton asettaja on? Hän vihaa avioeroa! Malakia 2:16
Ei ole kauan siitä, kun avionrikkohja joutui maksamaan avioerossa syyttömälle ruhtinaalliset korvaukset varallisuuden mukaan. Se on oikeutta!