Ja, sen näkee aina siinä että HIRVITTÄVÄIÄ MILJOONIA panaan hankkeisiin vain MIELIKUVIEN ajatelmien kuvilla ----että salon urheilu NOUSEE TOISEEN TASOON VALTAKUNNALLIESATI - wittu kun vituttaa saata.
HALLEJA ,,HALLEJA HALLEJA - TYHMÄT MAKSAA -
Salon päättäjissämme liikaa entisiä tai nykyisiä Urheiluhulluja
11
191
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, vanhat muka urheilijapierut istuu valtuustoimissamme jotka edes edes pysty pieremään ettei nousisi tuolistansa.
- Anonyymi
Tarekoitatteko, että miljoonia valuu vain , että vanhemmat (PIERUT) SAISIVAST TAHTONSA LÄPI>>>>>>>>>>>?
- Anonyymi
Kyllä se vähän vaikuttaa siltä
- Anonyymi
VANHUKSILT - KAIKKI POIS JA URHRILUN ALTTARILLE KAIKKI RAHAT
- Anonyymi
Ainahan se valtuustomme on urheiluhulluille rahaa antanut.
Vanhemmat valtuustomme urheiluhulluilla on jo vaippa housuissansa ja aika ajaa ehkä nyt eteenpäin."
Ei kaikki ole urheiluhulluja, joille pitää miljoonien hallin rakentaa - pienelle käyttöjäporukallensa, wittu. - Anonyymi
Samaa mieltä ja kun nykysynuorisoa ei kiinnosta kuin nettipelaaminen - antaa nurmikkomme karteissa vain kasvaa nurmea.
- Anonyymi
Jotkut vanhat parrat vain koittavat miljoonien hankkeita ajaa Saloomme, mistä rahat, perkele.
- Anonyymi
Rahaa tulee kuin hanaa kääntämällää
- Anonyymi
Tuskinmpa näin on, mutta kyllähän on nykyisinkin, vähän aattelee - eihän ne nukynuoret pelaa kuin pleikkareita
- Anonyymi
Juu..kyl se hieman outoa on että rahaa ajetaan tuhottomasti johoki jäähallin..Jos jommas kummas lajis jotenki pärjää siis jääkiekossa tai kaunoluistelussa riippumati vissiin iästäkin; niin ei sellainen Saloon jää,sellainen ihme ihminen häviää samantein isompaan kaupunkiin sitten..No kuvitellaan nyt sitten et sellainen ihminen tulee 50 vuoden aikana kerran takaisin käymääm pikku Saloon ja jäähalli se joka veronmaksajien miljoonilla on nyt väenväkisten rakennettu sitten ..Niin sitten se nimetään hänen nimisekseen mutta se ihminen sitten häipyy kahden minuutin visiittinsä jälkeen sinne isolle kirkolle kaupunkiinsa takaisin eikå muistele Saloa enää sen enempää..Hallelujaa vaan sitten koko tuolle tapahtumaketjulle jonka takia tuokin urheilun pyhä jäätemppeli on nyt sitten aikaansaatettu ja nyt jo aloitettu rakentamaan..Suuri rahamäärä heitetään vähän kuin tuhka tuuleen siis!!(huokaus..!)
- Anonyymi00011
Tsekkaa täältä parhaat deitti- ja seuranhakupaikat! https://Jackie.hoty.lat/Jackie#/?/?/zxw20oa1m
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576243Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3335233Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1614939Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1394737Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203980Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202486Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32268Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill261990- 731862
- 2221661