Kuvalippaassa elokuvissa kävijöiden käyttäytyminen!

Anonyymi-ap

Miksi ihmiset (ei kaikki) nostaa peffansa heti kun elokuvan lopputekstit alkaa tulla ja ryntäävät pois. Juu juu, joskus lopputeksteissä on vain pitkä rimpsu tekijöiden nimiä, MUTTA EI AINA. Esim. Sisu 2 elokuvan lopputekstien yhteydessä olisi ollut jotain mielenkiintoisia valokuvia , mutta niitä en nähnyt, kun jotkut alkoivat seistä mun edessä ja lähtee pois.
Minne on kiire?

4

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vielä ärsyttävämpiä on someaddiktit, jotka eivät kykene olemaan elokuvan aikaa ilman kännykän toistuvaa vilkuilua. Ne kirkkaat välähdykset ympäri salia katkaisevat, joka kerta elokuvaan keskittymisen, enkä halua maksaa elokuvalipun hintaa siitä, että saan katsella niitä välähdyksiä koko eleokuvan ajan. Tämän vuoksi päädyinkin hankkimaan kotiini projektorin ja ison valkokankaan kunnon äänentoistoineen, jotta saan katsoa elokuvat rauhassa keskittyen. Harmi sinänsä, koska ei varmaan elokuvateatterilla liikaa ole Iisalmessakaan kävijoitä ja mielellään siellä itsekin kävisin jo pelkästään sen tunnelman vuoksi, mutta ennen kuin teattereihin saadaan täydellinen kännykkäkielto, jota myös voidaan onnistuneesti valvoa, en siellä tule asioimaan.

    • Anonyymi

      Eiköhän se kerro siitä, että tämä on nyt nähty. Jos ei ole mitään mielenkiintoa lopputeksteihin, niin silloin sitä lähdetään pois.

    • Anonyymi

      Aloittajan ongelma poistuisi sillä jos nämä lopputekstit laitettais elokuvan alkuun..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      110
      5212
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      272
      2158
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1746
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      81
      999
    Aihe