Suomen Teboilin toimitusjohtaja Bulat Subaev pakittiin syyskuussa kremlissä venäjän ystävyyden kunniamerkillä, minkä myönsi Putin itse kertoo Iltalehti. Näin veripolttoaineen myynti Suomessa ja Kiuruvedellä on tuottanut kremlin kassaan hyvin erikoisoperaatiota varten. Lähdenkin aamutzaijulle tebskalle jos vielä on auki .
Palkittiin kunniamerkillä.
15
292
Vastaukset
- Anonyymi
Verirahamitalli. Tuohan on olut täyspäisten tiedossa sodan alusta asti.
- Anonyymi
Vai niin kertoo ilta-lehti.
- Anonyymi
Olihan uutinen Iltasanomissa myös. Tebskan putinistit haluaisivat tietysti kieltää uutisen. Lukoil Teboil on venäläinen firma ja tulouttaa osan tuloksesta kremliin.
- Anonyymi
Tietääkseni idänkaupoistakin piti aikanaan maksaa kymmenykset SKP:lle.
- Anonyymi
Me tebskan asiakkaat ollaan hyvin ylpeitä Supaevin kremlistä ja putinilta saamista kunnianosoituksista. Kauan eläköön presidentti putin ja kiuruveden tebska.
- Anonyymi
Teillä muuta kunniamerkkiä ole kuin votkapullon korkista littanaksi lyöty lätkä.
- Anonyymi
Me tebskalaiset olemme ikuisesti uskollisia Putinille, joten älä mollaa hänen myöntämiä kunniamerkkejä.
- Anonyymi
Suomen pankin maksujärjestelmien-osastopäällikkö Päivi Heikkinen varoittaa asioimasta Teboililla. Itse en käyttäisi maksukorttia yhdessäkään Teboilin maksupäätteessä. En myisi laskuun mitään edes mykyrokkaa Teboilille. Hyväksyisin vain käteismaksun. Romahdus voi tapahtua, milloin vain ja Teboilit suljetaan.
- Anonyymi
Pääministeri Orpo sanoi, ettei valtio tule apuun Teboil kauppiaille. Hyvä biin.
- Anonyymi
Kiuruvveen venäläisen lukoil teboilin on hylänneet melkein kaikki nyt. Muutama tosi putinisti vielä asioi siellä. Uteliaat ajavat ohitse tarkistamassa vieläkö paikka auki.
- Anonyymi
Rotat hyppää uppoavasta laivasta. Suomen Teboil asemilla käy kato. Teboilin hyvitykset ei ole välittyneet kauppiaille, joten rahaliikenne ollut jo päiviä jumissa.
- Anonyymi
Miksi putinistit nyt hiljaa. Aikaisemmin mölysivät saitilla, kuinka tebska ikuinen omalla tontilla, eikä ole venäläinen firma vaan suomalainen. Mikäli suomalainen, niin miksi nyt ongelmissä? Ei ABC:llä, Nesteellä tai ST1:llä ole ongelmia. Toimivat normaalisti. Nauttivat tilanteesta, kun heidän liikevaihtonsa kasvaa vauhdilla.
- Anonyymi
21 marrakuuta loppuu MTV uutisten ja Hesarin mukaan kaikki tämän putinin kunniamerkin saaneen teboilin maksuliikenne maassamme. Venäläisen lukoil teboilin historia on maassamme loppu. Putinistit ovat täällä saitilla väittäneet teboilin olevan kotimainen firma, mutta täyspäiset ovat tienneet totuuden. Nyt ovat putinin hanurinnuolijat hiljaa, kun veribensan myynti loppuu tebskalla.
- Anonyymi
Putiini on saanut paljon aikaan, hähä...
- Anonyymi
Noh, sitten lahjoitamme rahaa suoraan Venäjän sotakassaan. Onhan nuita keinoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,794333Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt182776Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242688Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod162465Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122444Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1112214Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992161Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6292016MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141965Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka321796