1. kameleontti: pyrit miellyttämään muita?
2.siili: nostat piikit pystyyn?
3.ihaa?
4:hyökyaalto?
2.siili: nostat piikit pystyyn?
3.ihaa?
4:hyökyaalto?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Hyökyaalto jos joku satunnainen ihminen satuttaa. Siili jos joku tärkeä loukkaa.
En mikään noista. Varmaankin joku kilpikonna tai kotilo, simpukka. Menen kuoreeni.
Vähän sama. Hammasta purren.
Ei ne siilit nosta piikkejä pystyyn ennen kun on pakko puolustautua. Nehän kipittävät piiloon jos vain mahdollista. Vetävät ns.luukut kiinni kun tulee uhka eli käpertyvät rullalle.
Siili tai nurkkaan ahdistettuna ahma.
Aattelin että riittääkö kaks vai pitikö olla kolmaskin? Kun ei oo varma täälä enää kuka tarkoittaa ja mitä 🙄
Tämä taitaa olla eilisestä Ensitreffit alttarilla ohjelmasta? Kameleontti ei pysty välttämättä reagoimaan tilanteessa mutta toisaalta on hyvä vähän miettiä, ennenkuin reagoi. Ei aina ja sitäkin voi joku arvostella eli käyttää vastaan.
Miksi pitäisi mahtua johonkin boxiin? Jotenki naurettava kysely, mutta tarhaikäisille tämä on ihan ymmärrettävä😂
Olen se, joka vie pohjan pois koko kysymykseltä. Et muista enää, mitä ajattelit, etkä miksi satutit. Tajuat vain, että tuon ihmisen kanssa ei kannata koskaan ryppyillä 😌
Että älä ala mulle vai 😊
No ei oikeasti. Kostaminen on heikkouden merkki. 😊
Puhut vähän mutta asiaa.
Olen arjessa kai noita kaikkia.
Mutta kun sattuu paljon, yritän helpottaa oloa: liikunta, ulkoilu, tai puhuminen jollekin joka kuuntelee ". ratkaisematta". Yksi ystävä aina haluaa neuvoa ja ratksista, kun oma tarve on puhuminen ja tulla kuulluksi ja hyväkdytyksi huolimatta siitä että ongelmat usein omaa tekoa.
Eli soitan tai pyydän tapaamista. Mitä en yleensä tee.kauhea kamu. Sitten on parempi olo.
Joskus sattuu koska mieliala on matala kun on nukkunut liian vähän.
Charles Chaplin.
Nykyään netti pullollaan erilaisia asiantuntijoita olevinaan. Osalta puuttuu formaali koulutus ja kokemus alalta, mutta sitä niin tiedetään kaikki. Ja vaikka olisi oikea asiantuntija, vaikka psykologi, ei se sitä sano että kaiken tietää ja ymmärtää. Teoria on vain pohja kokonaisuuden ymmärtämiselle. Jos elämänkokemus puuttuu, ja jonkinlainen katuäly ja on lisäksi täynnä itseään ja käyttää narsistista projektiota jatkuvasti, ei täytä kriteereitä sekään.
En mikään vaan silloin, kun minä suutun niin minä vaadin VANKEUTTA, KOSKA PÄIHTEIDEN KÄYTTÄJIÄ, RAISKAAJIA, MURHAAJIA, PEDOFIILEJÄ, RYÖSTÄJIÄ, TALOUSRIKOLLISIA, HUUMEIDEN JA VIINAN MYYJIÄ KUULUU KUNNIOITTAA JA ARVOSTAA IHMISINÄ!
LASTENSUOJELUN MIELESTÄKIN HE OVAT PARHAITA LASTEN KASVATTAJIA. PORNON KATSELU ON TERVETTÄ LASTEN KASVATUSTA!