Turun väkiluku kasvaa

Anonyymi-ap

Hienoa, Turusta tulee suuri kaupunkii.
Maahanmuutto on myönteistä kaupungin kannalta.
Yksikään laiva ei valmistuisi telakalla ilman maahanmuuttajia.

9

249

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raiskaukset ja huumeet

      mikä kulttuuri?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Totuus on kuitenkin perinteellinen laivanrakennus loppuu Turusta ilman maahanmuuttoa.
        Kansanedustaja Yrttiahokin on jo varoitellut, että Amerikka vie toiminnan pois Turusta.


    • Anonyymi

      Antaa tulla vaan porukkaa niin p*****sti! Väestö vaihtuu mutta so what!

    • Anonyymi

      Aika monet taitaa silti asua esim. Baltian maissa. Punkkaavat arkisin jossain ja viikonlopuksi lähtevät laivalla kotiin.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö.


    • Anonyymi

      – Turku on nyt ja tulevaisuudessa avoin kaupunki, jossa erilaiset ihmiset ja ideat kohtaavat, ja jossa kansainväliset yhteydet tukevat sekä ihmisten hyvinvointia että talouden kasvua, persut vittuun, Elo julisti puheessaan.

    • Anonyymi00011

      Turun paikallismediassa hämmästeltiin 25.4.2026 tyhjien asuntojen määrää Turussa vaikka väkiluku kasvaa vauhdilla. Niitä on lähes 3 000.
      Väestön määrä on Turussa kasvanut 3 viime vuoden aikana, vuoden 2022 lopusta 2025 loppuun, 11 733 asukkaalla. Kasvusta kotimaisten kielten osuus on 1 540 asukasta ja vieraskielisten 10 193 asukasta. Turusta on tulossa monikulttuurinen suurkaupunki?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      99
      3131
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      49
      2541
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      50
      1341
    4. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      327
      1122
    5. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      40
      1078
    6. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      911
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      11
      891
    8. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      740
    9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      53
      704
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      38
      675
    Aihe