Volvon viat

Uskokaa jo, omistajan (kiinalaisen geelyn) jälki näkyy, varaosat tehdään kinuskeissa ja on temuLaatua. Suomalaiset ostravat hullunkiilto silmissä kun halavalla saa.
Euro hyvä konsultti, häpeän olla suomalainen.
18526
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Luulitko, että Geelyn varaosat tehdään Suomessa?!
Tietenkin ne tehdään samassa paikassa kuin koko auto!

1Äänestä
  • On se kova pala kun Volvo meni Kiinaan.
    Mutta hyviä autoja nämä Polestarit ja Volvot.
    Zeekr on tulossa vielä Suomeen Smart #5 samalla tekniikalla kuin 7X ekä se voi huono olla.

    Uusi automerkki otti käyttöön uuden keinon – sisältää muun muassa 10 vuoden ilmaiset huollot

    Uusi kiinalainen Zeekr-merkki alentaa nyt hintoja ja ottaa käyttöön huomattavan pitkät takuu- ja huoltoedut.

    Volvon sisarmerkki Zeekr on hiljattain aloittanut myynnin Ruotsissa kahdella eri mallilla eli Zeekr X:llä ja Zeekr 001:llä. Brändillä on myös juuri avattu suuri showroom Tukholman keskustassa.

    Nyt Zeekr kertoo alentavansa X-mallinsa hintaa useilla tuhansilla euroilla. Suomalaisittain kiinnostavampi on kuitenkin Zeekrin lanseeraama toinen asiakashoukutusidea eli "10+10+10” -kampanja, jossa ideana on taata merkin ostajalle huomattavan pitkä huoleton omistusaika.
    https://www.is.fi/autot/art-2000010216029.html

    Äänestä

Voi kun tietäisit noista asioista edes vähän.
Tuollainen provoilu kertoo vain sen, että kateus on niin kovaa että se ohjaa sinua kiukuttelemaan Suolessa.

Äänestä
  • Ekssä sitte käytä Temua ?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ekssä sitte käytä Temua ?

    En käytä Temua .

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ekssä sitte käytä Temua ?

    Ei tulisi mieleenkään ostaa Temusta mitään, en ole köyhä, enkä tyhmä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ei tulisi mieleenkään ostaa Temusta mitään, en ole köyhä, enkä tyhmä.

    Olet molempia. Selvää säästöä tilata temusta

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Olet molempia. Selvää säästöä tilata temusta

    Tyhmähän sinä olet ja ilmeisen köyhä. Kukaan järkevä ei tilaa mitään Temusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Tyhmähän sinä olet ja ilmeisen köyhä. Kukaan järkevä ei tilaa mitään Temusta.

    Tottahan se on että kun tavaran hinta tuplataan niin se on paljon laadukkaampi kuin sama tavara halvempana versiona.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ekssä sitte käytä Temua ?

    korjaamo työkaluja ja muutakin ostanut temusta hyvin pelannut samat suomessa 5x kalliimmat

    Äänestä

Ja mihinkä vikoihin avaaja viittaa? No sitähän minäkin, et mihinkään, koska avauksesi on vain kateellisen ja varattomat provoilua.

Äänestä
  • Eihän sen aina tarvitse vika olla; voihan se olla ominaisuuskin niinkuin se että XC60-mallissa Apple CarPlay toimii vain kaapelin avulla. Kuulemma Pietarin Metrossa ja jopa metron yleisissä veskeissäkin on tämä ominaisuus langattomana.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Eihän sen aina tarvitse vika olla; voihan se olla ominaisuuskin niinkuin se että XC60-mallissa Apple CarPlay toimii vain kaapelin avulla. Kuulemma Pietarin Metrossa ja jopa metron yleisissä veskeissäkin on tämä ominaisuus langattomana.

    helvetin tärkeä ominaisuus varmaan

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    helvetin tärkeä ominaisuus varmaan

    Täytyy olla kun halppis Skodassakin on saatavilla; voe helevetin helevetti sentään ! Ja ajattele; ei VOLVOSSA !!!

    Äänestä

Autojen osia tehdään ympäri maailmaa ja kokoonpanoa tapahtuu myös ympäri maailmaa. Kyllä nykyään osataan tehdä laatua ihan missä maassa tahansa, se on täysin kiinni valmistajan vaatimuksista ja kuinka hyvää laatua haluaa valmistaa.
Nuo uskot, että Kiinasta tulee vain paskaa on niin vanhakantaista ja tyhmää ettei mitään rajaa. Siellä tehdään laatua ja myös paskaa, riippuu ihan valmistajasta ja motiiveista jne....

Äänestä
  • Ainakin Suomeen verrattuna Kiinassa tulee rutosti enemmän paskaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ainakin Suomeen verrattuna Kiinassa tulee rutosti enemmän paskaa.

    ja silti ostat niiden tekemiä tuotteita tai tod näk isäsi ostaa sinulle

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    ja silti ostat niiden tekemiä tuotteita tai tod näk isäsi ostaa sinulle

    Ja näin kommentoi penaalin terävin kynä. Tosi asiahan tässä on kyseessä; mitä menee WC pytyn läpi ! Oliko liian vaikeaa ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskokaa jo, omistajan (kiinalaisen geelyn) jälki näkyy, varaosat tehdään kinuskeissa ja on temuLaatua. Suomalaiset ostravat hullunkiilto silmissä kun halavalla saa.
Euro hyvä konsultti, häpeän olla suomalainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu