Euron asentaja voi aiheuttaa 75000 euron laskun

Anonyymi-ap

7

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyhmää porukkaa puolin ja toisin
      Huomiokyky nolla

      Käyvät vielä oikeutta mikä maksaa maltaita

      (Minulla on testauspaperia keittiön liitoskohdissa josta näen jos jossain lorahtaa tippakin)

      • Anonyymi

        Laitoin vesieristyksen koko keittiön laatoituksen alle, sekä seinä jossa tiskikone on, on vesieristetty. Vuotivahti imu puolella, lähtöletku kudosvahvistettu. Lisäksi laitettu niin, että aina kun vien roskat ulos, niin kaapin sisään näkee jos on vuotanut jotakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Laitoin vesieristyksen koko keittiön laatoituksen alle, sekä seinä jossa tiskikone on, on vesieristetty. Vuotivahti imu puolella, lähtöletku kudosvahvistettu. Lisäksi laitettu niin, että aina kun vien roskat ulos, niin kaapin sisään näkee jos on vuotanut jotakin.

        Juuri näin. Huomiokyky puuttuu useilta


    • Anonyymi

      Jonkin verran noita asentaneena, näyttää että letku on huonolaatuinen. Se ei sitten kestä samaa kireyttä kuin parempi letku, varsinkaan jos kuumaa vettä menee siitä. Haitari-mallinen poistoletku hajoaa luultavasti noin kuuden vuoden käytön jälkeen, eli hanki kudosvahvistettu poistoletku heti alkuun ja asenna niin ettei ole tiukkoja mutkia, kannakoi riittävästi.

    • Anonyymi

      Eikös tilaja ottanut ammattilaisia?

    • Anonyymi

      Eihän se osan vika ollut, vaan sen joka oli osan asentanut.

      • Anonyymi

        Liiän kiire ollut ja tulim hosuvirhe...?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      101
      3258
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      2
      2617
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2506
    4. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      67
      1475
    5. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      92
      1462
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      16
      1055
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      965
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      334
      964
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      867
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      834
    Aihe