kiitoslahja kaasolle

elokuun morsian

Kaipaisin vinkkejä kiitoslahjasta kaasolle. Toki makuja on yhtä monta kuin kaasojakin, mutta silti toivoisin vinkkejä, ehkä niistä joku sopii juuri minun kaasolleni :)

7

8939

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eelia-76

      Luottaisikohan sitä omaan makuunsa..:)
      Itse ostaisin, jos kaaso olisi, ihan varmasti manikyyri-, hieronta- tai jalkahoito lahjakortin johonkin parempaan paikkaan. Myös voisin harkita myöhemmin järjestettäväksi jotain tyttöjen iltaa, jolloin maksaisin hänelle esim. risteilyn, keilailun, lyhyemmän tai pitemmän kaavan mukaan illallisen tai jos sellainen tyyppi on, baari- illan. Tämän kaiken voi toteuttaa myös kaason ja bestmanin kanssa yhdessä - lahjaksi molemmille.

      • tuore rouva

        itse ostin kalevala kaulakorun kiitoslahjaksi. Halusin jonkun pysyvän muiston, mutta tuo hemmottelu varmasti on myös monen mieleen!


    • hääkuva

      Itse tykkäisin saada kiitokseksi ja muistoksi kehystetyn hääkuvan, johon olisi kaiverrettu esim. "Kiitos Kaasolle" tms.

      • elokuun morsian

        Korut on aika poissuljettu juttu mun kaasoni kohdalla. Hän ei paljon muuta käytä kuin muutamaa omalta kullaltaan saatuja :)

        Tuo valokuvakehys vois ollakin kiva, kun siihen tosiaan kaiverruttaisi jotain henkilökohtaista. Kiitos vinkistä.


      • Talvimorsian06

        Tuo valokuva kehystettynä ja vielä kaiverruksella on kyllä tosi hyvä idea! Toisaalta taas kaaso ei heti saa sitä kiitoslahjaa... Olisi niin kiva antaa se lahja hääjuhlassa ja ajattelin vielä jonkun kiitosrunon lukea. Mutta toisaalta vois jotain pientä antaa hääjuhlassa ja jälkeenpäin sitten tuon kuvan =)


    • kaisamaria

      Heippa!
      Sain lahjaksi ystävältäni enen häitä kiitoksena kaasona toimimisesta yhteisen matkan ja se on jäänyt lämmöllä mieleen, varaa kaasollesi ja itsellsesi pieni retki ja nauttikaa ja naurakaa ei se tavara vaan aika häistä kulunut jo useampi vuosi ja silti muisto lämmittää mieltä.

    • Lahjatonna

      Oikeastaan lahja täytyy miettiä kaason mukaan. Henkilökohtainen lahja on mielestäni kaikkein paras ja sellainen, mitä ei ole hankittu vain rahalla eli ajatusta mukaan. Kaaso pitää tanssimisesta - vie tanssitunnille, kaaso rakastaa leffassa käyntiä - anna leffalippuja/ vie leffaan, kaaso kerää tiettyä lasisarjaa - kaiverruta johonkin kiitoksesi (esim. päivämäärä, "vuoden 2005 kaaso" tai pelkkä kaaso lasin / maljakon / lautasen pohjassakin ois kiva!), kaaso pitää Marimekon pyyhkeistä - osta samaan sarjaan vaikka aamutohvelit jne.

      Rahallinen arvo EI ole tärkeä, vaan vilpitön kiitos. Lahjahevosen suuhun ei ole katsomista, mutta itselläni oli suuret odotukset, kun olin ekaa kertaa kaasona ja olin nähnyt kaikenmaailman kaasonlahjoja aiemmin enkä itse saanut MITÄÄN. Pettymys oli kova, sillä pelkät hopeakorvakorut á 3 euroa olisivat olleet MINULLE ostetut, koska pidän korvakoruista enkä käytä kultaa.. Eli mieti, mistä kaasosi pitää ja kehittele lahjaidea sen mukaan.

      Illanvietto tai valokuvakehys eivät olisi minulle niin "mieluisia" lahjoja siinä mielessä, että iltoja vietämme muutenkin yhdessä ja valokuvat laitan aina itse jo kehyksiin. Hieronnasta tms. erittäin kivasta ei jäisi pysyvää muistoa, ne hopeakorvakorut voivat olla käytössä vielä 5 vuoden kuluttuakin! ;-)

      Tsemppiä lahjanostoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      37
      2584
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      50
      2350
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2202
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      332
      1912
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      131
      1611
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1485
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1338
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1187
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1095
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1066
    Aihe