Suurlähettiläs kylään

IS tänään. Ukrainan uusi suurlähettiläs Myhailo Vydoinyk kertoo, että haaveilee Suomessa pääsevänsä käymään Suomussalmella Raatteen tiellä.

Nyt koppia asiasta kuntaan päin. Ehtii vielä tälle syksylle varmaan.
3253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pää kiinni. Asia ei kuulu sulle ollenkaan. Nysvää vaan napaas siellä sohvassa.

Äänestä

Jos oisi puuttini tulossa niin kunta järjestäisi juhlat sille..

Äänestä

Niin just. Ukrainalaiset taistelivat Suomen rinnalla sodassa. Ihmekö tuo jos kiinnostaakin. Kyllä pitäisi koppia ottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IS tänään. Ukrainan uusi suurlähettiläs Myhailo Vydoinyk kertoo, että haaveilee Suomessa pääsevänsä käymään Suomussalmella Raatteen tiellä.

Nyt koppia asiasta kuntaan päin. Ehtii vielä tälle syksylle varmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu