Myyvinään asuntoja, ja nyt olisi yksi itselle aika passelin oloinen kämppä tarjolla nettisivuilla. Mutta kun yrittää soittaa, niin eipä vaan kukaan vastaa puhelimeen. Toista viikkoa olen jo kyseiselle kiinteistönvälittäjälle soitellut, mutta eipähän kiinnostele vastailla. Toimistonsa ovellekin turha koputella, ei siellä kukaan ole ikinä paikalla.
Mikä yritys on FLOW?
Anonyymi-ap
18606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Yksi ihminen hoitaa asioita etänä Espanjasta.
SKV on vielä pahempi.Kukaan ei vaivaudu edes ottamaan kämppää myyntiin. Laitat kymmenen viestiä eikä vastausta kuulu.Minun kämppää ne eivät enää saa myyntiin.
Äitis aasi.
Mee pilipali poika muualla leikkimään
Jaahas äipän pikkunen on herättänyt 😅🤣
Hyvinhän se tuo Tuonosen kämppäkin on mennyt kaupaksi! Siitä vierestä voi ostaa tontin muuten kun kukaan ei halua rakentaa tämän skapparin naapuriin.
Onko se Tuonosen talo muka myyty?
Missä Tuononen nyt asuu, talvi tulossa niin kaljupää paleltuu.
Ropon sisaryhtymä. Ryhtymä ja ja ryhdikkyys kuuluu muualle.
olkaahan varovaisia!
Aika erikoista kyseisessä yrityksessä hinnoittelu. Normaalin välityspalkkion päälle vaikka mitä kuluja, jollaisia ei toinen saman alan yritys laskuta.
Ainakin markkinointi täysin ammattitaidotonta!
Tämä! Ihan hirveä myötähäpeä tulee niistä videoista.
Pitkään oli Flowlla myynnissä asunto, josta olin kiinnostunut. Millään en saanut kyseistä kiinteistönvälittäjää kiinni, ei vastanna puhelimeen, sähköpostiin tekstariin. Onneksi sain selville ko. asunnon omistajan ja niinpä hän otti kämppänsä pois välittäjältä myynnistä ja myi sen suoraan minulle.
Tämä sama ongelma on SKV:llä. OP kiinteistö puoli on ainoa näistä joka osaa asiansa.
Kannattaa ladata siihen prepaidiin soittoaikaa.
Eihän se Flow edes mainosta missään niitä niillä myynnissä olevia asuntoja, niin miten ne voi käydä kaupaksi. Yrityksen puhelinnumerokin piti kissojen ja koirien kanssa etsiä ja kun se vihdoin löytyi niin eihän sieltä kukaan vastannut. Toisaalta, kun ei pidä itsestään meteliä, saa olla rauhassa eikä turhaan mahdolliset asiakkaat häiritse.
No onhan niillä niitä järkkyjä musiikilla höystettyjä videoita facebookissa. Ai kauhee, jos itse olisin myymässä asuntoa, en todellakaan suostuisi tuollaiseen ilmoitteluun.
Meille kyseinen firma antoi sellaisien hinta-arvioin okt-talosta, että älyttiin itsekin sen olevan ihan liian korkea. kai se on sekin tapa saada kohteieta myyntiin, kun lupailkee liikoja. OP:n kiinteistövälitys antoi huomattavasti maltillisemman hinta-arvion ja lähes juurikin sillä hinnalla talo meni kaupaksi.