En tee sitä enää... m.t.
Sori kun yritin mitään mies
Anonyymi-ap
12492
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hyvä
Ei tainnut olla kiinnostusta...
No mutta on se hyvä, että sinulla on kiinnostusta näitä palstaäijän monoliittisia provoaloituksia kohtaan, nimikirjaimet vaan välillä vaihtuu. T naiselta
Kenelle miehelle?
M.t. miehelle
Kyllä
Sellaiselle symppikselle joka teki minuun vaikutuksen. En vain olisi koskaan riittänyt, siksi näin.
Antoiko ymmärtää sinulle, että lopeta, kun näin reagoit asiaan? Itse ajattelen vanhempana ..., sitä helposti ajattelee niin, että miehet voivat synnyttää ahdistusta naiselle ja siksi kieltää itseltä kaiken sellaisen mikä voisi mahdollistaa tällaisen kokeman naiselle.
Ja siksi käyttäytyy kuin näkymätön ukko. Itse olen vähän sellainen, että anteeksi et olen olemassa, ehkä siksi, kun lukee välillä näitä juttuja, et mies mielletään saalistajaksi ja sitä kautta sitten naiset voivat mieltää kaikkea kokemaansa negatiivisesti syyllistäen miehiä heppoisin perustein.
Ollut joskus ehkä liiankin utelias, ehkä se voinut synnyttää minussa tällaisen vasta reaktion? Tai kohdannut itselle vääränlaisen ihmisen? Maailma muuttuu ja ihmiset siinä samalla. Ehkä tämä on vain yhden epäonnistuneen miehen synnyttämä mielikuva vaan. Varautunut ja epäileväinen vähän kaiken suhteen.
Ei tarvi enään yhteydessä ei olla enään
Kuka kirjoittaa enään? Se on enää.
Kun rakastaa ja/tai kaipaa kovasti niin tulee tehtyä joskus typeriäkin tekoja vaikkapa esim soittaa väärään aikaan vaikka tietää ettei pitäisi soitella. Kääk.
'Off line' <3
En oo alottaja.