Toveri Sipilän SOTE-Hyvinvointimaakunta

Anonyymi-ap

Systeemi tyhjentää vanhusten taskut. Lapsille ja perillisille ei jää mitään perittävää, mikäli vanhempasi ovat olleet muutaman vuoden laitoshoidossa. SOTE vie metsät ja säästöt. Hoitomaksut määrätään omaisuuden mukaan. Lapsille ei jätetä mitään. Ja loppulasku SOTE-systeemiltä tulee sitten,kun asiakas on jo kuollut ja kuopattu. Eläköön Kommunismi!

5

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet valehtelija.
      Sote ei ole Sipilän vaan pääministerinä oli Sanna Marin (SDP), soteministerinä oli Krista Kiuru (SDP) ja Sosiaali- ja terveysministeriön kansliapäällikkönä Kirsi Varhila (SDP) kun sote tehtiin.

      Omaiseni oli laitoshoidossa vuosina 2010-2014, jo silloin hoitomaksut määräytyivät tulojen mukaan ja häneltä menivät kaikki tulot hoitoon, lääkkeet maksettiin säästöistä. Yhdestä huoneesta vuoksi oli 530 euroa/kk, esim vessapaperit, shampoot ja kaikki muukin piti itse maksaa.

    • Anonyymi

      Itse olet Valehtelija. Toveri Sipilä ajoi väkipakolla SOTE-Hyvinvointimaakuntamallia maaliin, mutta kun Persut laittoi Sipulille hanttiin,eikä Toveri Sipilä saanut haluamaansa SOTE-Lypsylehmää Finaaliin, niin Toveri Sipilä kaatoi hallituksensa loppumetreillä. Mutta sitten Toveri Sipulin suosikki, Rouva Saarikko yhdessä Punakaarti hallituksensa kanssa ,vei SOTE-ihanuuden maaliin,ja nyt saamme kaikki nauttia siitä.

      • Anonyymi

        Sipilä ei tehnyt sotea, vaan hajotti hallituksen. Marinin hallitus teki soten joten sinä olet valehtelija tai sitten et vaan yleiseen persutapaan ymmärrä asioita.
        Sote tuli voimaan 23.6.2021 eli Marini (SDP) hallituksen aikana.
        Mitä ajattelet omasta soteministeristäsi Juusosta, joka rahaa verorahoja yksityisille terveysjäteille?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sipilä ei tehnyt sotea, vaan hajotti hallituksen. Marinin hallitus teki soten joten sinä olet valehtelija tai sitten et vaan yleiseen persutapaan ymmärrä asioita.
        Sote tuli voimaan 23.6.2021 eli Marini (SDP) hallituksen aikana.
        Mitä ajattelet omasta soteministeristäsi Juusosta, joka rahaa verorahoja yksityisille terveysjäteille?

        Rouva Saarikko kiittää. SOTE-ihanuus toimii.


    • Anonyymi

      Juuson mökkitielle ja pojalle rahaa riittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      151
      6837
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5993
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4579
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4529
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      168
      4328
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1690
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1606
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1399
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1161
    Aihe