On se helvetti kun ei osata mistään muusta kirjoittaa. Tänä aamuna kolme sivua hokikendoa, joukkueesta jossa ei pelaa yhtään omaa kasvattia.
Iisalmen Sanomat ja IPK
23
944
Vastaukset
- Anonyymi
Naurettavaa perseilyä 😂
- Anonyymi
Se pitäiskin muuttaa MTPK(muualta tulleet pelikarhut).
Yleinen rahoitus joutaisi kokonaan noilta ns. kilpaurheilu toiminnoilta pois(kaikissa lajeissa) ja se kohdistettaisiin vain lasten/nuorten terveysliikuntaan ja terveyskasvatukseen.
Kilpaurheilu voi rahoittaa itse itsensä, sponsoreiden ja muitten yksityisten tukijoitten avulla, siihen ei tarvitse yhteisiä varoja käyttää ollenkaan.- Anonyymi
komppaan edellistä !!!!!!
- Anonyymi00005
https://www.iisalmensanomat.fi/urheilu/9298270z
Urheilu
Usean vuoden työ on tuonut puolustajalle paikan IPK:n kokoonpanoon – "Eniten löytyy kehitettävää varmastikin kiekollisessa pelissä"
Jaa onko sitä kiekotontakin jääkiekkoa 😂- Anonyymi00006
Kuules kun on sitä mailallistakin peliä jääkiekossa 🏒
- Anonyymi00007
Halli puoliksi tyhjänä peleissä, ei kiinnosta mennä katsomaan muukalaislegioonaa ylihintaisilla lipuilla. Uutta isoa hallia ollaan vailla, jos tulee niin max 1000 hengelle katsomot.
- Anonyymi00008
Toivottavasti tehdään ns.monitoimihalli ja katsomo tilaa n. 3000 olisi sopiva. Kivahan näitä pelejä on käydä katsomassa. Jos seuralla rahaa riittää ostakoot pelaajia vaikka NHL:sitä.
- Anonyymi00009
Iisalmen sanomien nimen vois muuttaa IPK-Sanomat.
- Anonyymi00010
IPKn junioritoimintaa voisi kehittää niin saattaisi joskus omiakin kasvatteja nousta Iisalmeen pelaamaan.
- Anonyymi00011
🎯🎯🎯
- Anonyymi00013
Luulisi seurankin tähän heräävän ja muuttavan junioritoimintaa tarpeen mukaan, naapuriseuroissa toiminta hyvin erilaista. Siellä pelaajilta vaaditaan jolloin myös kehitystä tapahtuu, vaatii toki toimivan valmennuksen onnistuakseen!
- Anonyymi00018
Anonyymi00013 kirjoitti:
Luulisi seurankin tähän heräävän ja muuttavan junioritoimintaa tarpeen mukaan, naapuriseuroissa toiminta hyvin erilaista. Siellä pelaajilta vaaditaan jolloin myös kehitystä tapahtuu, vaatii toki toimivan valmennuksen onnistuakseen!
Koko junnupuoli pitäs myllätä aivan kokonaan. Tuoretta verta ja uusia näkemyksiä kehiin. Entisiä pelaajia, joilla on näkemystä ja kokemusta tästä lajista päättämään urheilullisista linjauksista. Mitä missäkin ikäluokassa pitää tehdä ja miten. Tällä menolla ei kunniankukko laula.
- Anonyymi00014
En veisi lasta seuraan, alkuun maksaa satkunpari eka kaudet. Sitten nousee ja nousee, kallista on. Junnuvalmennus on mitä on, näkeehän tuon miten joukkueet ei pärjää sarjoissaan. Turha kuvitella, että meidän Paavo pelaa vielä mestistä. Ei ole kymmeneen vuoteeen yksikään oma kasvatti noussut sarjaan. Eikä taida nousta.
- Anonyymi00017
Mikä seuran toiminnassa sitten tökkii?
- Anonyymi00019
Anonyymi00017 kirjoitti:
Mikä seuran toiminnassa sitten tökkii?
Ainakin ns taitovalmentaja on riipaisevan epäpätevä. Ei ole vissiinkään itse ikinä lajia pelannut ja iltapäiväkerhoja vaan ohjannut ennen tätä hommaa. Ei ymmärrä lajista mitään ja lapsethan siinä kärsii.
- Anonyymi00023
Anonyymi00017 kirjoitti:
Mikä seuran toiminnassa sitten tökkii?
Ei ollut IPK: lle voiton päivä eikä kausi.
- Anonyymi00015
Kankaan monttuun vaikka maauimala hyppytornilla, kunnon skeittipaikka ja koripallokentät. Ne olisi paljon monipuolisempia, kuin tuo tekojää. Luistelua voi sitten talvisin harrastaa ulkojäillä, kuten ennenkin tehtiin ja ihan yhtä hyviä pelaajia silloinkin saatiin aikaiseksi.
- Anonyymi00016
Ja talvisin ihmiset vaatii hiekka joka kohtaan ettei vaan olisi liukasta.
- Anonyymi00020
Parasta Iisalmen sanomissa on kirjoittelu Ipk:sta. Kesällä voisi olla enemmän juttua pallon potkimisesta (PK & Pave) Ravijutut voisi lopettaa samoin lehmien putoamisista lietelanta kaivoihin.
- Anonyymi00022
Ja sama jatkuu vielä täälläkin sinun toimestasi...
- Anonyymi00024
Nyt kun tämän muukalaislegioonan pelit loppui ja pelaajat lähtivät koteihinsa ympäri suomen. Niin sama tyyli jatkuu lehdessä, ei muusta osata juttuja tehdä. Epäpätevää porukkaa.
- Anonyymi00025
Iisalmen Sanomat on IPK:n pääsponsoreita, käytetyille sponssirahoille on saatava vastinetta.
- Anonyymi00026
Nyt esitellään jääkiekkojunioreita joista kukaan ei etene IPK: n edustusjoukkueeseen:
https://www.iisalmensanomat.fi/paikalliset/9354905
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572794Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362399SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past911647Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301119Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155821Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80754Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52686Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44672- 43645