Hypoluokitus punaisella!

Anonyymi-ap

Oulaisten hypoluokitus pudonnut punaiselle!?

3

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asuntoluottoluokituksesta siis kyse. Hypo siis arvioi että kiinteistöt/asunnot täällä olisivat lainoitusmielessä iso riski. Eli arvonalennukset isoja tulevaisuudessa. No tämä tietenkin tekee Oulaisten vähemmän houkuttelevammaksi asuinpaikaksi tänne muuttaville, vetovoima kärsii. Samoin poismuuttavien kannattaa lähteä ennemmin kuin myöhemmin, asuntojen/kiinteistöjen arvot tulevaisuudessa siis kehnommat kuin nyt. Päättäjien tietenkin pysähdyttävä miettimään mitä keinoja olisi tilanteen korjaamiseksi. Tuskin riittää uuden rivitalon rakentaminen Branderinkadulle, jota sitäkin puolletaan vetovoimaa lisääväksi.
      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ec1d9d1f-aad2-42e6-b9d2-be119b7ec646

    • Anonyymi

      Kohta täällä on alettava uustuotanto kun vanhoja tullut purkukuntoon, alkaen näköjään kaupungintalosta ja amiraalin vuokrarivareista. Mutta vanhaan sotilaspiiriin liittyviä rötisköjä ei vain saada matalaksi jossa olisi tosi vetovoimainen tonttialue.
      Venäjällä homma hoituis mutta täällä ollaan niin fiinejä että kaikki saa mennä hellolleen ja siirrytään vain kiinteistöstä toiseen.. ja kansa maksaa !

      • Anonyymi

        Se sotilaspiirin aluen entinen,on järkyttävässä kunnossa.ihmetytää vaan se miten tätä ei saada
        kuntoon.
        Olis tarvetta Oulaisten päättäjien jalkauta ja tustusta ympäristöön lähemmin,ei vain ihmetellä ja juoda pullakahveeta.
        Nyt vaaditaa tekoja ja näyttöjä,ei vaan pelkää puhumista se ei enään riitä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      119
      4807
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      185
      4498
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      117
      1942
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1711
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1472
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1239
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      371
      1195
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      75
      1135
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1055
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      998
    Aihe