Ensin perniöntien ABC "peukku huume asema" lopetti ja sitten lohjan ja salon PP -autoliikkeet, mikä on seuraava?
Salon kaupungin pitää nyt nopeasati toimia ja purkauttaa vaarallinen viljavarasto ulkopuolisella urakoitsijalla jotta mahdollisen konkan tullessa se ei jäisi veronmaksajien kontolle.
Lidli jo varmaan suunnittelee ostavansa Prisman kiinteistön ja perustavansa sinne Salon Seudun Suur-Liiderin.
Onhan se Osuuskauppa meitä käyhiä kusettanut täällä 120 vuotta.
Onko koko Suur-Salon Osuuskauppa menossa konkkaan?
15
305
Vastaukset
- Anonyymi
Muistan kun Osuuskunta E- liike meni konkkaan ja niillä oli myös E- säästökassa salossakin ja tuli helvetinmoinen kiire nostaa tili tyhjäksi ennen saneerausta ja konkurssia.
Mitenkä on S- pankki, jokos pitää tili sielläkin tyhjentää, vai onko MASSII tarpeeksi takaamassa? - Anonyymi
Kohta on koko kylä konkassa jos Salo hyväksyy ”tunnin juna” hankkeen.
Nyt nähdään onko Salon päättäjillä selkärankaa ja uskallusta sanoa Ei koko hankkeelle vai mennäänkö kieli pitkällä Orpon huippubisneksien mukana! - Anonyymi
Sitä junahanketta ajetaan kuin olisi salolle paraskin ratkaisu, mutta, eikös ennen Valtion rautatieet olleet VALTIOMME bisnestä ja nyt haetaan kuntia rahoittajiksi jotka vasta 40; nen vuoden päästä ovat kannattaviaq.
- Anonyymi
Vaskion Salehan justiinsa ja lopetettiin .
- Anonyymi
Parhaillansa nytkin Lapin kelohonkamökissä on taas kaikki osuuskaupan jäsenet 20 neliön saunassaa jonka kiuas on kuitenkin vain haloilla ulkopuolelta lämmitettävä, ulkona äijä heittää pesään halkoja.
Siellä ne hikoavat kuin porsaat, mutta kukaan ei virko sanaakaan - kuuluuu vain perkele, et enää yhtää lisää heitä kun kuuuma höyry sulkee kaiken, mutta nurkasta nurkin Kainuun pienistä pienimmän kylän laiha Osuusakaupan hoitaja sanoo:n ...Olen sopinut että LIDLI on kyläkauppa+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++mme kohta+
- Anonyymi
Luin sattumalta, että saksalainen rikkain joka perusti aikoinaaqn koko Lidlin on vanha äijä, mutta koko saksaan rikkain mies nykyisin ja elää vaatimatonta elämäänsä ja käy päivittäin paikalisessa lidlissä.
Senverran kuulemma joustavat paikallisen kassat, että hälyttävät lisää kassoja, ettei äijän tartte seistä jonossa. - Anonyymi
Lidlistähän tulisi Osuuskaupan pelastaja, mutta silloinhan myös tulisi erilainen käytäntö kassahenkilökunnalle - ei näänettäisi koko isoa kauppaa vain yhden yksinhuoltajan vastuulle jossa jonoa olisi takaseinään asti.
- Anonyymi
OSUUSKAUPAN jane, laulu aikoineenaan, mutta kohta se onnkin Lidlin Leidi
- Anonyymi
Kaikkihan on mahdollista, jopa että SuurLidikin kun maataloutemme mataloutuu ja Ferkussonneille ei enääö riitä ruokaa..
- Anonyymi
Kyllähän Lidli pitäisi hyvää huolta Salon Suurosuuskaupasta , onhan Lidlillä kuin suomen valtion taseet.
- Anonyymi
Lidlillähän on enämpi rahaa kuin suomen valtion koko vuoden pudjetti ja sehän voisi ostaa koko Ossuuskauppamme vai taskurahoiollansa ja samantien koko K- konsermin, heh.
- Anonyymi
Mitenkä korkeat ruuan hinnat olisivatkaan suomesassa jos S ja K - marketit olisivat yksin saaneet HUSEERATA täällä ilman LIDLIÄ ?
-Esaimerkiksi: maito maksaisi 3 / litra, piimä 2,7, lihat 74 e kilo....
Ja OSUUKAUPAN lappin honkmökkiä laajennettaisiin - nyt ne joudutaan myymään, kuin Nokian mökiti aikoinaan.
-"SAATANAN TUNARIT" - sanoi KEKKONEEN aikoinaan - Anonyymi
Eikö Perniöntien abc enää myy peukkua?
- Anonyymi
Tähän Ossuuskaupan vanha 1980 mainos "Osuuskauppa on monessa mukana". -ettei vain nykyisinkin korruptiossa jota myös lahjonnaksi sanotaan.
Ilmaista pullaa ja kaffetta kantoi vuosaikymmeniä valtuusaton kokouksiin valtuustosaliin, kunnes se katsottiin lahjonnaksi päättäjille ja kiellettiin poliisin kässkystä.
- Anonyymi
Meneekö meidänki kyläkauppa sitten ja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845067Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.173416Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242720Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581780- 471576
- 941352
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2391275Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.731048IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra54932