tapaus Tuure boelius siinä ohjelmassa että harmi että mustavalkoisesti moni ajattelee siitä jutusta

Anonyymi-ap

Mun mielestä Tuurea ei kohdeltu hyvin siellä.
Tuurella sitten kilahti. Nuori ikä selittää usein sen että voi kilahtaa herkemmin. Myös perusluonteesta voi johtua.

Harmi jos tässä pilataan Tuuren elämää että kyllä tällaiset asiat voi vaikuttaa ihmiseen että harmi kun on hieman semmonen lynkkausmieliala että armoa ei tunneta oikein nykyään.

Mun mielestä koko tapaus on paljon moniselitteisempi että kyllä siellä moni muukin vois katsoa peiliin jos kysyy multa mielipijettä tuossa ohjelmassa tapahtuviin kuvioihin.

Miks ylipäänsä pitää tuomita ihmisiä'? En ymmärrä.

2

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mää en vain pijä siitä jos ihminen tuomitaan yhden jutun perusteella ja kyllä jos ihmisellä on useita ikäviä juttuja ollut niin ei silloinkaan pidä tuomita että antaa mahollisuus kasvaa ihmisenä.

      Eri asia joku Venäjän presidentti Vladimir Putin jolle ei voi antaa anteeksi koskaan.

      • Anonyymi

        tarkoitan niinku sitä ettei pidä tuomita ihmistä kokonaan alimpaan helvettii että antaa mahdollisuus että joillaki se voi kestää vuosia ennenkuin muuttaa tapojaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      78
      5140
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3316
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      17
      1195
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      997
    Aihe