Tämä I Deen ystävä on jo aikuinen nuori nainen, onko hän koskaan ollut missään oikeissa töissä?
Helmin ammatti ja työkokemus
Anonyymi-ap
55744
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Onneksi naisilla on aina tämä mahdollisuus että jos muualta ei rahaa tule niin alkaa onlyfans -yrittäjäksi. Helmistä tulisi miljonääri alta aikayksikön jos sen uran aloittaisi. Erika Helin myy valmennuskursseja että miten alat onlyfans -yrittäjäksi ja Erika on insinööri koulutukseltaan eli koulutusta löytyy. Ei ole mikään peruskoulutason tollo.
Hän ilmeisesti toimii avustajana , se on ihan oikeaa työtä
Hän ilmeisesti toimii avustajana , se on ihan oikeaa työtä
Hän ilmeisesti toimii avustajana , se on ihan oikeaa työtä
Hän ilmeisesti toimii avustajana , se on ihan oikeaa työtä
Pitäisikö sinun sanoa vielä kerran?
Kovboo hommoo tuo avustajan työ on
Siihenhän tuo tyttö vielä päätyy. Valitettavasti.
Tuskinpa päätyy. Tuo vanhemman ihmisen avustaminen on yhtä tärkeää työtä kuin mikä muu tahansa. Ja näitä hyviä avustajia tarvittaisiin maassamme tuhansia ja tuhansia.
Tekee palkatonta työtä, ei saa työnantajatodistusta kun avustettava makaa mullan alla.
Tuskin käynyt minkäänlaista kurssia dementikon avustamiseen.
Eikös Danny sanonut että muuttivat siihen rivitaloon että Helmin on siinä sitten helpompi kun jää yksin. Tarkoittiko sitä että ainakin sen asunnon antaa Helmille.
Eikös se käy sitä kurssia 24/7 koko ajan
Uskotko vielä satuihin ????
Uskotko vielä satuihin ????
Helmistä on puhuttu avustajana tai seuraneitinä häveliäisyyssyistä.
Eikös se ole D:n lähihoitaja.
Omaishoitaja varmaankin on.
No sinne Dubaihin vain etsii rikkaita miehiä, onhan Sofia ollut jo vuosia esimerkkinä, kuinka pärjää ulkomailla ja ilman mitään normaalia työtä tekemällä.
Lopeta jo tuo Sofian vetäminen joka viestiketjuun. On jo tajuttu, että vihaat sitä. Unohtuiko mainita sanat "Martinan vainooja".
Dn läheisriippuvainen.
Lähihoitaja on opiskeltu ammattinimike. Helmi ei tietääkseni ole opiskellut mitään ammattinimikettä.
Ilmeisesti elämän koulu on se, mitä nyt käy.
Lähihoitaja on opiskeltu ammattinimike. Helmi ei tietääkseni ole opiskellut mitään ammattinimikettä.
Ilmeisesti elämän koulu on se, mitä nyt käy.
Lähihoitaja on opiskeltu ammattinimike. Helmi ei tietääkseni ole opiskellut mitään ammattinimikettä.
Ilmeisesti elämän koulu on se, mitä nyt käy.
Omaishoitajan täytyy olla lähisukua
Kerkii vielä kouluihin
Kotiapulainen.
Tulevaisuudessa only fans kutsuu, näin veikkaan. Ei työkokemusta, tuskin isompaa koulutusta, mistä muualta tyttö saisi niin helpolla rahaa.
i dee on vetänyt tytön ikävää tilanteeseen, ilman iso deetä tytöllä voisi olla jo perhe ja lapsia. Eikö mies ajattele kuin itseään?
Miksi ei voisi kouluttautua ja hankkia ammatin. Varmasti on myös paljon oppinut vanhukden matkassa. Koko elämä edessä. Moni muukin tarvitsee PAn
Hym, elämä kouluttaa.
i dee saisi jo paikan vanhustenhoitokodista. Tyttö kouluun.
Danny on tehnyt Helmistä Armi kopion.
Onkohan jotkut vaatteet Armin vanhoja esiintymis kuteita?
Tiukkaa tavaraa
On, kaikki on Armin perintöjä
Danny oli jossain tuoreessa dokumentissa joka kertoi toisesta muusikosta, ja vaikutti tutisevalta vanhalta ukolta.
Aloittaja voisi jo lopettaa tämän aiheen. Helmi kyllä pärjää nyt ja tulevaisuudessakin.
aloittajalla on sentään järkeä, toisin kuin sinulla. Kyllä nuoren naisen kuuluu elää nuoren naisen elämää. Tällä naisella tulee olemaan suuria vaikeuksia tulevaisuudessa jos hän ei mene kouluun.
danny on vienyt nuoruuuden kohta tältä naiselta. Koko nuoruus dannyn kanssa, miettikää nyt järjellä!! Ei nuoruutta saa takaisin.
aloittajalla on sentään järkeä, toisin kuin sinulla. Kyllä nuoren naisen kuuluu elää nuoren naisen elämää. Tällä naisella tulee olemaan suuria vaikeuksia tulevaisuudessa jos hän ei mene kouluun.
danny on vienyt nuoruuuden kohta tältä naiselta. Koko nuoruus dannyn kanssa, miettikää nyt järjellä!! Ei nuoruutta saa takaisin.
Avustajan työ on oikeaa työtä
Ei ainakaan k.o tapauksessa. Puhukaa asioista oikeilla nimillä.
Maailma on täynnä kaltoin kohdeltuja tyttöjä ja nuoria naisia, niin täällä jotkut jaksavat huolehtia Helmin elämästä ja tulevaisuudesta. Helmillä ei ole mitään hätää. Ei nyt, eikä myöhemminkään.
No aika sen näyttää. Kyllähän noita vanhoja passattavia ukkoja riittää.
Elämä voi jatkua ihan muissakin merkeissä. Kun sinä tulet vanhaksi ja raihnaiseksi, niin joku varmaan hoitaa sinuakin. Aika senkin sitten näyttää.
No onneksi en elä enää kauaa. Sairaus vie.
Luulitko satuttavasi ? Ei onnistunut.
Helmi ja Danny ovat itse kertoneet mediassa:
Helmi hakeutui lukioikäisenä Dannyn keikalla takahuoneeseen, jossa he keskusteluvst musiikista ja yhteistyöstä. Helmi siirtyi lukiosta valmistumisensa keväänä Dannyn luo asumaan ja he ovat asuneet yhdessä siitä asti.
Helmi on nyt 25-vuotias nainen, jolla ei ole minkäänlaista lukion jälkeistä koulutusta eikä minkäänlaista virallista työkokemusta mistään työstä.
Helmi ei voi olla Dannyn omaishoitaja, koska Dannyn kunto ei ole niin huono, että omaishoitajan tarpeen lakisääteiset kriteerit täyttyisivät.
Helmi ei näytä yhtään Armilta, joka oli sentään kaunis
Miksi hänen pitäisi olla Armin näköinen?
On molemmat kauniita!
Kyllähän sitä avustajaa tarvitaan sinisten pillereitten ja pumppujen käyttämiseen et saa sen ruttuisen pötkylän nousemaan vähääkään ylös👍😄😄. Työtähän sekin on joillekin?
Jokainen puhuu näköjään omasta kokemuksestaan. Kuten kenties sinäkin?
Danny laulaa Helmille mulla on 20 senttiä taskussa ..........
Helmi vei sitten isänpäivänä sulhasensa vanhempien luo kyläilemään🤣🤣🤣🤣🤣.
Jos meille tytär toisi minun isoisäni ikäisen vanhuksen ja olisi hänen p...no kaveri, niin välittömästi sanoisin, että tuossa seinässä on 7 hirttä poikittain ja 10 sekuntia aikaa poistua tästä huushollista ja molemmat!!!
Hyi h... ti miten oksettavaa🤮🤮🤮🤮🤮!
tytön nuoruus menee aivan pilalle.
Jos hän on henkilökohtainen avustaja
Eiköhän se verotiedoista löydy ,millaista palkkaa saa josta voi päätellä tittelin