Se miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma etsii kavereita ja seurustelu suhteita niistä ihmisistä joilla ei ole Lievä älyllinen kehitysvamma se johtuu kun kaksi ihmistä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne tappelee saman katon alla koko ajan, koska samat älyllisen kehitysvamman oireet saa enite aikaan jatkuvaa riitaa ja käytöshäiriöitä.
Ja jos kehitysvamma puolella ohjaajat huomaa, että kaksi älyllisen kehitysvamman saaneena riitelee jatkuvasti ja kumpikin haluaa löytää seurustelu suhde kumppanin ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Adhd ohjaajat sanoo niille kehitysvammaisille, että pitäisi etsiä kaveri tai seurustelu kumppania myös niistä miehistä joilla ei ole Älyllinen kehitysvamma, koska silloin ei ole jatkuvaa riitaa.
Ja jos toinen jolla on Lievä älyllinen kehitysvamma jäänyt heikkolahjaisuus tasolle ne tarvitsee kaverin tai seurustelu kumppanin joka on myös jäänyt heikkolahjaisuus tasolle.
Minä olen jäänyt koko testeissä älykkyys testeissä heikkolahjaisuus tasolle luki psykologi paperissa kokonainen kielellinen älyllinen taso 75äö ja ne joilla älyllinen taso on 75äö.
Jos tiedätte mitä muita diagnooseja on jossa on eka kaikki älykkyys taso jäänyt 75äö ja matematiikka on vahvuus kirjoita ne diagnoosit.
Itsellä on Lievä älyllinen kehitysvamma ja on ollut 20v iästä asti olen vain puhunut älyllinen kehitysvamma aiheesta, kissat tai uskonnosta
T. HENNA MARIA KOSKELA Espoosta
Lievä älyllinen kehitysvamma
8
392
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno homma Henna Makkonen.
- Anonyymi
MINÄ OLEN KOSKELA OPEYTELE LUKEMAAN MINÄ OLEN HENNA MARIA KOSKELA ESPOOSTA
MINÄ OLEN HENNA KOSKELA ESPOOSTA!!!!!!
- Anonyymi
Hieno homma Niko Arvi Hermanni.
- Anonyymi
Rakkaus ei älyä katso tai kelloa
Tiedoksi minä en halua kaveria jonka puolesta muut ihmiset hoitaa sen tilejä, koska itsellä ei ole koskaan muut ihmiset hoitanu minun tilejä ja jos toinen ihminen ei osaa hoitaa omia pankkitilejä silloin minä kehitysvamma ihmisenä huomaan, että niitä kehitysvamman saaneena onnistun käyttää hyväksi, niin, että itse hyödyn.
T. HENNA MARIA KOSKELA Espoosta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2162886Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1702539Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321072Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035- 681028
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait274978Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka323946Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778