Lievä älyllinen kehitysvamma

Se miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma etsii kavereita ja seurustelu suhteita niistä ihmisistä joilla ei ole Lievä älyllinen kehitysvamma se johtuu kun kaksi ihmistä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ne tappelee saman katon alla koko ajan, koska samat älyllisen kehitysvamman oireet saa enite aikaan jatkuvaa riitaa ja käytöshäiriöitä.

Ja jos kehitysvamma puolella ohjaajat huomaa, että kaksi älyllisen kehitysvamman saaneena riitelee jatkuvasti ja kumpikin haluaa löytää seurustelu suhde kumppanin ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Adhd ohjaajat sanoo niille kehitysvammaisille, että pitäisi etsiä kaveri tai seurustelu kumppania myös niistä miehistä joilla ei ole Älyllinen kehitysvamma, koska silloin ei ole jatkuvaa riitaa.

Ja jos toinen jolla on Lievä älyllinen kehitysvamma jäänyt heikkolahjaisuus tasolle ne tarvitsee kaverin tai seurustelu kumppanin joka on myös jäänyt heikkolahjaisuus tasolle.

Minä olen jäänyt koko testeissä älykkyys testeissä heikkolahjaisuus tasolle luki psykologi paperissa kokonainen kielellinen älyllinen taso 75äö ja ne joilla älyllinen taso on 75äö.

Jos tiedätte mitä muita diagnooseja on jossa on eka kaikki älykkyys taso jäänyt 75äö ja matematiikka on vahvuus kirjoita ne diagnoosit.

Itsellä on Lievä älyllinen kehitysvamma ja on ollut 20v iästä asti olen vain puhunut älyllinen kehitysvamma aiheesta, kissat tai uskonnosta

T. HENNA MARIA KOSKELA Espoosta

8

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hieno homma Henna Makkonen.

    • MINÄ OLEN HENNA KOSKELA ESPOOSTA!!!!!!

      • Anonyymi

        Hieno homma Niko Arvi Hermanni.


    • Anonyymi

      Rakkaus ei älyä katso tai kelloa

      • Tiedoksi minä en halua kaveria jonka puolesta muut ihmiset hoitaa sen tilejä, koska itsellä ei ole koskaan muut ihmiset hoitanu minun tilejä ja jos toinen ihminen ei osaa hoitaa omia pankkitilejä silloin minä kehitysvamma ihmisenä huomaan, että niitä kehitysvamman saaneena onnistun käyttää hyväksi, niin, että itse hyödyn.

        T. HENNA MARIA KOSKELA Espoosta


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe