Onneksi tulee talvi niin loppuu tuo nuorison rällääminen pois.
Kenen lapsi kännissä ajellut viikonloppuna?
Pitäiskö vanhemmilla pitää enemmän huolta missä jälkijuna kulkee vai ollaanko niin rikkaita ettei tunnu missään maksella lapsen toilailuja?
Talvi tulee mopot pois
16
837
Vastaukset 16
- Anonyymi
Onko sulla ongelmia tai joku hätänä? Kerro vain minä kuuntelen.
- Anonyymi
Ei se rällääminen lopu vaikka talvi tuleekin;)
- Anonyymi
Kuka kouhake ajeli päissään
- Anonyymi
kelanilikki?
- Anonyymi
Meikä
- Anonyymi
Suattaapi ne aikuisetki ajella. Soitatko myös aikuisen vanhemmalle.
- Anonyymi
Katsotaan ensi kesänä saako kukaan nukkua:)
- Anonyymi
Talvella ajellaan mönkiöillä ja kesällä mopoilla minkäs sille teet
- Anonyymi
Nyky nuorista oo mihinkään muuhun. Surkeata sakkia. Kunto, mieskunto ja älykkyysosamäärä tutkitusti laskee kokoajan kuin lehmän häntä.
- Anonyymi
Ens kesänä mopot tulee vielä parempana takasin. Kyllä sitä rällätään
- Anonyymi
Someteini penikat ei tarkene ajaa talvella suzuki pv.llä, Toisin oli 80 luvulla meidän nuoruudessa ajettiin keli kuin keli ja peli kuin peli. Ajaako ne penikat ollenkaan niillä mopoilla vaiko paikallaan vapaalla huudatetaan ja paikalla kumia poltetaan.??
- Anonyymi
Se oli karkiata hommaa ajella peeveellä -30 asteen pakkasessa leviksen 501 jalassa sillon 90luvulla🥶 va antaahan poikien ajella, eihän nuita nykyisin paljon mopoja enää olekkaan.
- Anonyymi
Kyllähän tällä kylällä yksi Suzuki Pv poju näkynyt kesät talvet..
- Anonyymi
Vähän on mopoilijoita taajamassa enää, enemmänkin mahtuisi.
Jokainen ikäluokka vuorollaan pärisyttää. Tämänpäivän mopot tosi hiljaisia ääneltään.
Valittajien kannattaa käydä välillä suuremmassa kaupungissa olemassa, joissa ääntää yötäpäivää. - Anonyymi
Ennen ajettiin oli keli kuin keli ja paljaalla.
Nyt sitten satoa niitetään.
Olisi kannattanut käyttää kumia 🤠
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022122Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271071- 71917
- 58908
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta109687