eikö haminalaiset tunne liikenne sääntöjä, kun pysähdytään suoralle tielle kun pyöräilijä ajaa suojatiellä tien yli . pyöräilijä on väistämis velvollinen saatanan tunarit
liikenne säännöt
13
634
Vastaukset
- Anonyymi
Eivät tunne, eivätkä osaa kirjoittaakaan.
- Anonyymi
just näitä pilkun nussijoita tarkoitankin pysyisivät poissa liikententeestä jos muuta ei osaa kuin kirjoittaa
- Anonyymi
Aloittaja sietäisi saada polkupyörän tuulilasin läpi. Sen jälkeen voisi kiskoa ulos autosta ja opettaa tapoja sekä kunnioitusta pyöräilijöitä kohtaan.
- Anonyymi
Mitä höliset nuija ?
Säännöt ne on pyöräiliöilläkin. Pyöräiliän tulee ylittää suojatie taluttamalla pyörä yli ellei suojatie ole merkitty myös pyörätieksi. Jos pyörätie kulkee ajoradan suunnassa on pyöräilijä väistämisvelvollinen. Autoilijan jarrutus väärässä paikassa voi aiheuttaa peräänajon . Monet autoilijat jarruttelevat väärässä paikassa kun eivät tiedä pyöräiliöitä koskevia sääntöjä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä höliset nuija ?
Säännöt ne on pyöräiliöilläkin. Pyöräiliän tulee ylittää suojatie taluttamalla pyörä yli ellei suojatie ole merkitty myös pyörätieksi. Jos pyörätie kulkee ajoradan suunnassa on pyöräilijä väistämisvelvollinen. Autoilijan jarrutus väärässä paikassa voi aiheuttaa peräänajon . Monet autoilijat jarruttelevat väärässä paikassa kun eivät tiedä pyöräiliöitä koskevia sääntöjäSanopa vielä kerta nuijaksi niin aletaan nuijia kalloosi järkeä ja kunnioitusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanopa vielä kerta nuijaksi niin aletaan nuijia kalloosi järkeä ja kunnioitusta.
Pöljä.
En ole sanonut, sivustolle kirjoitetaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä höliset nuija ?
Säännöt ne on pyöräiliöilläkin. Pyöräiliän tulee ylittää suojatie taluttamalla pyörä yli ellei suojatie ole merkitty myös pyörätieksi. Jos pyörätie kulkee ajoradan suunnassa on pyöräilijä väistämisvelvollinen. Autoilijan jarrutus väärässä paikassa voi aiheuttaa peräänajon . Monet autoilijat jarruttelevat väärässä paikassa kun eivät tiedä pyöräiliöitä koskevia sääntöjäTURVAVÄLI
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
TURVAVÄLI
Oikeasti.
Poliisi on Helsingissä kiinnittänyt huomiota autoilioiden paniikki jarrutukseen pyöräiliän kääntyessä törkeästi pysähtymättä autoilian eteen vaikka hänellä olisi väistämisvelvollisuus. Autoilia syyllistyy jarrutuksessa liikenteen vaarantamiseen, josta voi olla seurauksena sakko.
Ei se nyt ihan oikein mene jos kolari sattuu ja jarruttaja saa sakot , peräänajaja joutuu kolarin maksajaksi ja todellinen syyllinen poistuu nauraen paikalta.
- Anonyymi
Ei ole jos kilven alla on Pyörän merkki.
Ja tahallaan ei kannata päälle ajaa. Soita torvea!!! - Anonyymi
Pyöräilijät v1ttuun kaduilta!
- Anonyymi
Hurmaava Hamina!
- Anonyymi
Tuntee paremmin kuin sinä yhdyssanat ;)
- Anonyymi00015
Tule juttelemaan kuumien naisten kanssa nyt! https://Angela.hoty.lat/Angela#/?/?/adh7rwgv6
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148123Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4137332Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804594Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294349Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-63314Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032739- 1122540
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332505Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps222165Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m12037